Združenie žiada preveriť plánovaný projekt Porsche

Združenie domových samospráv chce, aby ministerstvo životného prostredia preverilo projekt plánovaného technologického centra Porsche v Hornej Strede.

„Združenie domových samospráv je toho názoru, že v danej veci je prvoradý záujem verejnosti na ochrane životného prostredia a právo verejnosti na úplné a presné informácie o jeho stave, príčinách a dôsledkoch, ktoré je potrebné odborne a nezávislo posúdiť,“ uvádza v podnete Združenie domových samospráv.

Ministerstvo životného prostredia má teraz rozhodnúť o tom, či bude jeho pripomienke vyhovené. Ak áno, projekt by prešiel posudzovaním vplyvov na životné prostredie EIA. Ak nie, združenie žiada tento postup vysvetliť a zverejniť.

Čítajte aj: 

Pri Rožňave chcú rozšíriť ťažbu v starej bani

Voči projektu TIK Slovakia podali rozklad. Rozhodne ministerstvo

Porsche chce v katastri obce Horná Streda za 14 miliónov eur postaviť nové robotizované linky v halách na asi 20 hektároch územia. Dcérska firma Porsche Werkzeugbau zámer predstavila na zasadnutí obecného zastupiteľstva a práve tam začali mať niektorí občania obavy z rastúcej hustoty dopravy a ďalších negatínych vplyvov investície.

Porsche Werkzeugbau má na Slovensku továreň v Dubnici nad Váhom, kde zamestnáva približne 175 ľudí. Vyrába lisovacie nástroje na výrobu karosérii. Spoločnosť v roku 2018 utržila 13,65 milióna eur.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope