Kočner stále predáva pozemky v Korytnici

Na zozname blokovaných majetkov podnikateľa spájaného s organizovaným zločinom nie je areál v Korytnici. Stále hľadá kupcu.

To, že ho Marián Kočner stále ponúka nám potvrdila predávajúca realitná kancelária, ktorá zatiaľ o žiadnej blokácii nebola informovaná.

Kočner predáva časť areálu Kúpeľov Korytnica. Pozemok patriaci jednej z Kočnerových schránkových firiem, naoko ovládaných inými osobami, Braxton Group, je na predaj za cenu 2,5 milióna eur.

Na jeseň 2017 sa o lukratívny pozemok v prírode s rozlohou 72,4 tisíc metrov štvorcových prihlásil neznámy záujemca. Navzdory vážnemu záujmu však nesplnil podmienky realitnej kancelárie, ktorá vzhľadom ku predošlým kontroverziám okolo pozemku vyžadovala patričné záruky.

Areál kúpeľov, nechala firma Mariána Kočnera zchátrať. Kedysi vyhlásené kúpele v súčasnosti pred totálnou devastáciou ochraňujú len dobrovoľné sanácie ochranárov a majiteľov okolitých pozemkov.

Čítajte aj:

Polícia vyšetruje agrodotácie ako celok. Problém nemá len Agro Porúbka

Smerácka partia plánuje bioplynovú stanicu

Samotné budovy bývalých kúpeľov sú zrelé na strhnutie a z okolitých oddychových zón sú znečistené priestranstvá plné popadaných stromov. Lavičky či ihriská trpia vandalizmom a nefunkčné sú aj turistické trasy prechádzajúce areálom.

Braxton Group neovládla celý areál. Stále funkčné sú vedľajšia plnička minerálnych vôd, ubytovňa a penzión Svätopluk.

Od zadržania Mariána Kočnera došlo k blokácii niektorých z jeho rozsiahlych nehnuteľností. Ide napríklad o apartmán na Donovaloch, rodinný dom v Bernolákove či pozemky pri Čunove. Prokuratúra dočasne zakazuje akékoľvek majetkové zmeny v týchto firmách.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope