Jedna pani povedala: Ako poisťovňa nevedela kam sa presťahuje

Všeobecná zdravotná poisťovňa pred štyrmi rokmi nevedela, že sa sťahuje k človeku blízkemu Smeru. Biztweet áno. Vzhľadom k pokračujúcemu úpadku slobody slova sa Biztweet rozhodol spustiť rubriku „Jedna pani povedala“.

Všeobecná zdravotná poisťovňa plánuje presťahovať svoje generálne riaditeľstvo do novej budovy v Bratislave. Nové sídlo má byť podľa informácií Biztweetu budova Panon Office v Petržalke. Toto tvrdenie, s ktorým sme prišli pred štyrmi rokmi sa štátnej zdravotnej poisťovni nepozdávalo. Síce prekvapene priznala, že sa plánuje sťahovať, podľa slov hovorkyne však o mieste budúcich kancelárii rozhodnuté nebolo.

„Sťahovanie generálneho riaditeľstva je naplánované najskôr v druhej polovici roku 2015, otázka miesta budúceho sídla ešte nie je uzavretá,“ uviedla vtedy hovorkyňa VšZP Eva Ravingerová.

Neochota priznať farbu pochádzala zo snahy zbaviť sa klientelistických podozrení, ktoré sťahovanie sprevádzali. Biztweet ako prvý, ešte v roku 2014, upozornil na zvláštne majiteľské zmeny v Panon Office. Pôvodný vlastník skončil v konkurze. Spoločníkom vo firme Capital Park, ktorá sa k budove Panon Office dostala, bol Róbert Lenčéš. Ten počas prvej vlády Roberta Fica sedel v dozornej rade Národnej diaľničnej spoločnosti.

Čítajte aj:

Jedna pani povedala: skartované železné miliardy

Jedna pani povedala: Kľudné klamstvo obrany

Jedna pani povedala: Kažimírov audit

Právnik sa k firme dostal tesne predtým, ako sa pre jej kancelárie VšZP rozhodla. Spoločnosť v konkurze naviac získal za zvláštnych okolností a výhodne.

Hra na to, že informácie Biztweetu nie sú pravdivé a poisťovňa sa ešte nerozhodla, trvala asi rok. V roku 2016 sa všetko potvrdilo, VšZP sa presťahovala a peniaze poistencov od vtedy smerujú do Panon Office.

 

Biztweet sa klamlivú a neetickú komunikáciu respondentov rozhodol zverejňovať aj pre uctenie pamiatky nášho zavraždeného kamaráta Jána Kuciaka.

 

Tomáš Lemešani

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope