Podivné zmeny pokračujú a v spoločnosti sa nič nemení

Na pozadí zmien v polícii, či na hrade prebieha všetko ako postarom. Dekády vládnuce elity pokračujú a médiá sú bezmocné. Týždeň očami Biztweetu.

Po oznámení Andreja Kisku o tom, že nebude obhajovať prezidentské kreslo došlo medzi politickými marketérmi k panikme. Behom krátkého obdobia sa premnožili oznámenia o kandidatúre osobností podporovaných opozíciou. Žiaľ ani po dekáde sa nepoučila. Sulíkova SaS predstavila vlastného kandidáta bez konzultácie so spojencami po pár hodinách a Kollárov projekt Sme rodina prišiel s vlastným kandidátom po pár dňoch. Ešte tragickejší je pokus fašistov okolo Mariana Kotlebu, ktorý za hlavu štátu nominovali priamo svojho vodcu.

Na pozadí dramatického boja o prezidenský palác sa odohrali ďalšie zmeny vo verejnoprávnej RTVS. Po tom, čom „čistič“, nominovaný SNS – Rezník, zrušil vysielanie posledných investigatívnych televíznych programov, prišli s kritikou desiatky redaktorov. Postupne boli pre nevierohodné obvinenia sťahovaní zo spravodajstva až došlo k hromadným výpovediam. Tie vyvrcholili odchodom posledných všeobecne uznávaných žurnalistov, a tak z RTVS vznikla personálne poddimenzovaná hlasná trúba vedenia spoločnosti.

Čítajte aj:

Ochota aj neochota prokuratúry. Týždeň očami Biztweetu

Sociálne balíčky a boj s médiami. Týždeň očami Biztweetu

Kiskovo vlnobitie a zvláštne postupy vyšetrovateľov. Týždeň očami Biztweetu

Aj vďaka zmätku v základných zložkách demokratickej spoločnosti, ktorý dopĺňalo nepresvedčivé menovanie nového policajného vedenia na poslednú chvíľu, ostáva všetko postarom. Len malé zbytky novinárov upozorňujú na to, že na Slovensku funguje všetko tak ako v skorých 90-ych.

Príkladom je tím z aktualit.sk, ktorý komplexne zmapoval už dlhšie známe podozrivé manipulácie s pozemkami okolo Seneckých jazier. Oblasť obľubovaná mafiou sa stala predmetom legalizovania zvláštne nadobudnutých majetkov. Pred vonkajším svetom sa naviac snaží uzavrieť systematickým zabraním prístupových pozemkov.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope