SEO optimalizácia. Čo sa skrýva za tajomnou skratkou?

Donedávna neznáma skratka je dnes kľúčom k úspechu v marketingu. SEO určí či a ako vašu firmu ľudia uvidia na internete.

Ak robíte online marketing, iste viete v čom celé tajomstvo úspechu väzí. Počet klikov, kvalitná cieľová skupina a efektívny zásah reklamou. Zatiaľ čo v minulosti, keď bol online marketing v plienkach, stačilo na web umiestniť kliknutie na objednávkový formulár, dnes to už ani zďaleka neplatí.

Veľká konkurencia a pretlak ponuky, ktoré sa dnes na potencionálnych klientov valí z každého kúta internetu, vás totiž núti o zákazníka bojovať. Nestačí len pasívne promo a čakanie na to, až k vám zákazníci prídu. Musíte si definovať, koho vlastne pritiahnuť chcete a potom klienta donútiť, aby neváhal a peniaze nechal práve u vás.

Aby ste to dosiahol, potrebujete hlavne maximálne využitie potenciálu webových stránok. Práve tu sa vám hodí SEO konzultant. Čo vlastne robí? SEO je súbor techník, ktoré cielia na zlepšenie pozície, na ktorej sa optimalizovaná stránka zobrazí vo výsledkoch vyhľadávania v internetových vyhľadávačoch. To je alfou a omegou zvýšenia návštevnosti.

Konzultant by sa preto mal vyznať nielen v marketingu a public relations, ale aj v použiteľnosti webových stránok.

SEO teda nemá len priťahovať nových návštevníkov stránky, ale zaoberať sa aj ich kvalitou. Orientácia v použiteľnosti stránok je podstatná pre zlepšovanie konverzných pomerov webu - stránky, na ktoré síce príde veľa ľudí, ktorí však nenájdu, čo hľadali, sú k ničomu.

SEO konzultant by mal mať aj základné znalosti z programovania. Hoci SEO konzultant nemá za prioritnú úlohu samotné programovanie, potrebuje rozumieť kódu, aby vedel nájsť chyby, ktoré môže váš web obsahovať v samotných základoch. Rovnako tak, ak nie viac, by mal dobrý SEO konzultant poznať i (X) HTML kód.

Čítajte aj:

Podnikanie funguje. Dajte bacha na legislatívu

Prečo podnikať? Máte jasno v tom, čo chcete?

Biznis v cudzine. Ako na úrad bez znalosti jazyka?

Je dobré ak SEO konzultant vie komunikovať s ľuďmi. Potrebuje totiž vedieť vysvetliť problémy, ktoré odhalil, nie je teda v poriadku, pokiaľ ide o uzavretého "ajťáka", ktorý sa s inými ľudmi len háda.

SEO konzultant nie je len technik. Musí ovládať aj PR a ideálne zvládať copywriterskú rolu. Ak nechcete objednávať SEO konzultanta, programátora a copywritera, nájdite SEO konzultanta, ktorý vie všetky tieto základné časti spojiť v jeden kvalitný produkt.

Nevyhnutnosťou je samozrejme schopnosť konzultanta pracovať s Google analytics, sledovať čísla, grafy návštevnosti a rôzne ďalšie ukazovatele vyhodnocujúce optimalizácie. Čísla a grafy nemajú byť len o tom, že sa budete chváliť číslami návštevnosti. Analytické nástroje majú hlavne odhaľovať vaše silné a slabé stránky. Majú teda hlavne poukázať na to, čo je nutné pre zlepšenie výsledkov a zásahu vylepšiť.

Trh je bohužiaľ zahltený ľuďmi, ktorí o sebe tvrdia, že SEO ovládajú dokonale. Často pôsobia drzo a sebaisto, čím však zakrývajú vlastné medzery. Najlepšou radou je nechať si na začiatku spolupráce vypracovať základnú SEO analýzu. Ak konzultant nesleduje všetky vyššie popísané oblasti, niečo s ním nebude v poriadku. Nebojte sa jeho vedomosti konfrontovať. A dajte pozor, aby nevyužil bezplatné online nástroje, ktoré môžete kedykoľvek použiť aj vy.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope

Odomknúť článok

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
Top

Biznis Biztweet Biznis

  • 5 Kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb

Golden Biztweet Golden

  • Získavate 10 kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb