Slovenská žatva. Ukrajinský podnikateľ rýchlo získal dotácie a chystá martinský mrakodrap

Založil firmu a získal dotácie na výskum a inovácie od Petra Plavčana. Ukrajinskému podnikateľovi Ruslanovi Prysiazhnyimu sa na Slovensku darí. Rok od vstupu do slovenského podnikania získal štátne dotácie a chystá mrakodrap v Martine.

„Predmetom navrhovanej činnosti je vybudovanie komplexu, ktorého súčasťou bude polyfunkčný výškový objekt, cestné a pešie prístupové komunikácie, vonkajšie parkovacie plochy a plochy zelene,“ uvádza v projektovej dokumentácii iNet LTD.

Firma chce v rámci projektu postaviť dvojpodlažné nákupné centrum, vnútorné parkovisko, reštauračnú zónu a hlavne 20 poschodí bytových priestorov. Prekvapujúci projekt mrakodrapu má byť zasadený do značne kontrastnej zástavby v meste Martin.

Nejde o ojedinelý veľkolepý plán ukrajinského majiteľa iNetu. Ruslan Prysiazhnyi začal na Slovensku podnikať v roku 2017. Je konateľom, alebo spoločníkom a všade konečným užívateľom výhod vo firmách Infoland, Kozak a iNet. Predtým bol v štatutárnych pozíciach aj v ďalších firmách, ktoré vznikli v roku 2017 – Greenway a Leo. V týchto firmách ho nahradili iné osoby s ukrajinským občianstvom.

Za zmienku iste stojí nebývalý úspech firiem, krátko po ich založení. Hlavne v obchode so štátom. Spoločnosť Infoland dostala krátko po svojom vzniku od ministerstva školstva cez Slovenskú inovačnú a energetickú agentúru nenávratný finančný príspevok 408150 eur.

Čítajte aj:

Z Bureša Babišom: Kostelecké uzeniny a zášť bývalých majiteľov

Majiteľ Čapího hnízda slúži Babišovi aj na Slovensku

Šteckovu Medusu stíhajú za krátenie dane

Neznáma firma dostala dotáciu na „podporu výskumu, vývoja a inovácií“. Peniaze má čerpať vo výrobni plastov v Krupinej. Podľa dostupných informácií však žiadna takáto prevádzka dodnes nefunguje.

Pripomeňme, že ako Biztweet písal, dotácie exministra Petra Plavčana vyšetruje Európsky úrad pre boj proti podvodom. Jedinou viditeľnou činnosťou Prysiazhnyiho je prevádzkovanie penziónu v Dudinciach.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope

 

Odomknúť článok

Biznis Biztweet Biznis

  • 5 Kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb
Top

Standard Biztweet Standard

  • 1 Kredit
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu

Golden Biztweet Golden

  • Získavate 10 kreditov
  • Prístup k exkluzívnemu obsahu
  • Objednávka služieb