Slovenské sladovne chytajú druhý dych. Lycos z Trnavy zvyšuje výrobu
Po tom, čo ich zničila privatizácia, ožívajú. Slovenské sladovne Lycos z Trnavy rozširujú výrobu a naberajú nových zamestnancov.
Po tom, čo ich zničila privatizácia, ožívajú. Slovenské sladovne Lycos z Trnavy rozširujú výrobu a naberajú nových zamestnancov.
Takmer všetky slovenské sladovne zažili po páde bývalého režimu rovnaký scenár. Privatizáciou sa k nim dostal majiteľ, ktorý sladovníctvu nerozumel, začal prepúšťať ľudí a zastavil investície.
Výsledkom bola nízka kvalita slovenského sladu, ktorý na medzinárodnom trhu nemal šancu uspieť a sladovne na pokraji krachu. Niektoré z nich však chytili druhý dych. Ako inak, investične. Najvýraznejšie rozrasty zaznamenali v posledných rokoch Sladovne Michalovce a sladovňa pivovaru Heineken.
Teraz sa k nim pridáva aj trnavská sladovňa Lycos s históriou trvajúcou niekoľko desaťročí. „Nárast exportu je výrazný, pre rok 2014 odhadujeme predaj na úrovni 49 tisíc pre rok 2015, vplyvom otvorenia ďalšej linky ešte v tomto roku až 65 tisíc ton,“ hovorí Juraj Krajčovič, šéf predaja Lycos – Trnavské sladovne.
Ako Krajčovič hovorí, gro exportu firmy smeruje do okolitých krajín, hlavne Poľska. Česi používajú takmer výhradne vlastný slad. Malé percento výroby potom smeruje do Ázie, či Afriky.
Rozrastajúca sa výroba znamená aj nábor nových zamestnancov. Vďaka novej výrobnej linke prijme firma personál do nového laborátoria, výroby, sanitácie, aj expedície.
Čítajte tiež:
Kellner navštívil čínsku vládu kvôli vzťahom. Rozbieha tam dva projekty
Sudca už dostal spisy Strabagu k stavebnému kartelu. Termín rozhodnutia je však nejasný
Tance Černákovcov v zbrojárstve pokračujú. Miesto expanzie odchody
Pekáreň Lipót končí na Slovensku krachom. Prehrala boj s reťazcami
Aupark podal návrh na konkurz majiteľa pivovaru Kaltenecker, či minerálky Kláštorná
VOP Trenčín už súdy nechránia. Podnik splatil dlhy
Fico odkaladá odpoveď pre U.S.Steel. Železiarňam stále hrozí prepúšťanie