Saková zanechala myšlienku Kaliňákových sociálnych podnikov

Zo sľubovaných pracovných miest vytvorených ministerstvom vnútra v chudobných regiónoch nebude nič. Sociálny program Roberta Kaliňáka nenašiel u novej ministerky pochopenie.

Majú napĺňať potreby policajných oddelení naprieč republikou a zamestnávať ľudí v najchudobnejších okresoch. Tento zámer exministra vnútra Roberta Kaliňáka, ktorý ho predstavoval za svetiel kamier a s patričnou vážnosťou dnes definítvne zbledol.

Podniky, ktoré Kaliňák nazýval sociálne ostali pri formáte z doby ich PR oznamov. Od roku 2016 nezvnikol žiadny. Potvrdil to aj tlačový odbor ministerstva, ktorý nám po poučení, že daným odborom vymyslený PR výraz nedáva zmysel, potvrdil, že sa nenaplnili plány na otváranie nových prevádzok, ktoré v roku 2016 Kaliňák sľuboval.

V rámci príspevkovej organizácie rezortu vnútra „Centrum účelových zariadení“ otvorilo ministerstvo v roku 2016 prevádzku na výrobu plastových okien vo Svidníku a v roku 2017 prevádzku na výrobu nábytku v Krompachoch.

Čítajte aj:

Felshtinsky: Ak bude Putin pri moci, bude konflikt na východnej Ukrajine nažive

Nálady Igora Matoviča

„Obe strediská Centra účelových zariadení sú dodnes v prevádzke a poskytujú služby svojmu zriaďovateľovi v súlade s cieľom tohto projektu, ktorým je pružne a efektívne reagovať na zvyšujúcu sa potrebu investícií do údržby a opráv objektov v správe rezortu. Vedľajším pozitívnym efektom pri koncipovaní tohto zámeru bolo vytvorenie nových pracovných miest v regiónoch s dlhodobo nepriaznivým vývojom miery evidovanej nezamestnanosti,“ odpovedá Biztweetu ministerstvo vnútra.

V oboch podnikoch pracuje 50 zamestnancov. Plány Roberta Kaliňáka otvoriť prevádzky aj v Revúcej, Poltári, či Utekáči sa však nenaplnili. Na otázku prečo a či už potreby, o ktorých exminister hovoril nie sú aktuálne nám tlačový odbor neodpovedal.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope