Životná poistka. Morbídna investícia či rozumná voľba?

Ak viete, že by ste mali zabezpečiť svojich blízkych alebo sami seba proti nešťastnej udalosti, ktorá súvisí s vašim zdravím, vyberte si vhodnú životnú poistku. Investícia dokáže zachrániť to, prečo gro našich aktivít robíme – rodinu, či blízkych.

Poisťovne ponúkajú hlavne poistenie základných osobných rizík - invalidity, úrazu, hospitalizácie, či závažného ochorenia, rizika smrti chorobou aj úrazom alebo pracovnej neschopnosti.

Životné poistky si ľudia často spájajú s lepšie situovanými osobami. Pravdou však je, že dostatočne rozsiahlu poistku získate aj pri poistení za zhruba 7 eur mesačne. Práve priemerne a podpriemerne zaistené domácnosti by sa mali po životných poistkách pozerať prioritne. Logicky sú totiž v prípade straty príjmu živiteľa zraniteľnejšie než bohatšie domácnosti s úsporami.

Na trhu je niekoľko poistných porovnávačov, ktoré zároveň ako makléri ponúkajú rovno aj uzavretie zmluvy s vybranou poisťovňou. Niekedy je však predsalen výhodnejšie prejsť na ponuku danej poisťovne na jej webe.

Aj u poisťovne je dnes často možné uzavrieť zmluvu online, pričom dostanete čas preštudovať si ju, jej podpis nahrádza prvá platba poistného. Ak ho nezaplatíte, zmluva zanikne.

Čítajte aj:

Daňové licencie si podnikateľ smie započítať. Štát však vymyslel kľučku

Regulovaná a neregulovaná cena. Ako na zmenu dodávateľa energií?

Ak je na vás niekto finančne závislý, napríklad rodina alebo nezaopatrené deti, dobre si rozmyslite poistnú sumu, ktorú dostanú v prípade nejakej nešťastnej udalosti. Premýšľajte aj nad dĺžkou poistenia.

Dĺžka poistenia by mala zodpovedať napríklad dobe, počas ktorej na vás bude vaša rodina finančne závislá alebo dobe, v priebehu ktorej by vám zhoršenie pracovnej schopnosti výrazne znížilo životnú úroveň. Suma, ktorú budete za poistenie platiť by mala zodpovedať vášmu rozpočtu. Musí to byť suma, ktorú si môžete dovoliť dlhodobo platiť.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope