Raketové korčule a elektrické bicykle. Vozidlá budúcnosti

Ako môžu zlepšiť inovatívne elektrické vozidlá budúcnosť mestskej dopravy? Top inovácie posledných rokov.

Kľúčovou otázkou pre budúce generácie je tá, ako nahradiť automobily v našom spoločenstve. Už dnes upchávajú komunikácie v mestách a dusia pľúca obyvateľov vo veľkomestách. Ako na ne?

Riešením sú inovatívne alternatívy, ktoré sú praktickejšie pre používateľa, šetrnejšie pre životné prostredie a zmysluplnejšie pre mestský život.

Ninebot One

Ninebot One je malá jednokolka, ktorá pracuje na princípe rovnovážnych síl vyvolaných váhou tela jazdca. Je malá populárna a veľmi praktická.

RocketSkates

Áno je to naozaj to, čo to v angličtine znamená - raketové korčule. Ich funkčnosť je však o čosi prozaickejšia. Sú to vlastne dva hoverboardy, ktoré sa pohybujú smerom, ktorým jazdec presúva váhu.

WalkCar

Vyzerá ako malý počítač. Ide o hliníkovú dosku s kolieskami. Každého prekvapíte, keď na ňu naskočíte a preveziete sa kam potrebujete. Pohyb funguje takisto pomocou gyroskopov, teda presúvaním váhy jazdca.  

Boosted Dual +

Je to vlastne posilnený a elektricky poháňaný skateboard. Oproti hoverboardu je nevýhodou tejto praktickej novinky zložitejšia zmena smerov a nutnosť používať diaľkové ovládanie.

Čítajte aj:

Je chytrá doprava bezpečná? Autonómnym autám ľudia neveria

Dopravné prostriedky na odpis. Automobily nebudú dávať zmysel

EcoReco

Obľúbená elektrická kolobežka, či scooter je už aj na našich uliciach obľúbeným a často aj zdieľaným dopravným prostriedkom. Napríklad v Prahe stoja podobné kolobežky všade na rohu. Ľudia si smskou za pár korún odomknú jej riadenie, presunú sa kam chcú a tam ju jednoducho kdekoľvek odstavia a smú nechať. Večer ich pozbiera servis služby.

Revelo Flex

Podobne obľúbený je aj elektrický bicykel. Lacnejšie verzie nájdeme v zdieľaných mestských službách. Mohutnejšie verzie sú skvelé na súkromné výlety aj po vzdialenejších destináciách.

Ryno Microcycle

Ide o futuristicky vyzerajúci jednokolesový prostriedok. Jazdec sedí na veľkej pneumatike. Ľahko tak strieda cestu s chodníkom.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope