Nové vedenie MH Manažment určí výberové konanie

Náhradu za odvolané vedenie štátnej firmy MH Manažment určia v marci. Stále je v hre aj zrušenie firmy.

Minister hospodárstva odvolal vedenie spoločnosti MH Manažment po tom, čo vyšlo najavo, že firma dlhodobo podpisuje pre štát nevýhodné zmluvy s externými právnymi kanceláriami.

Po zostrelení nominantov vlastnej strany v čele firmy predal Žiga MH Manažment do správy dočasného vedenia, ktoré nesmie konať žiadne významné kroky. To sa má zmeniť.

„V súlade s prísľubom ministra hospodárstva Petra Žigu sa v marci uskutoční výberové konanie na obsadenie pozícii vo vedení spoločnosti MH Manažment,“ konštatuje pre Biztweet hovorca ministerstva hospodárstva Maroš Stano.

Po kauze kedy vyšla najavo rekordná odmena pre advokátsku kanceláriu zastupujúcu štát v kauze Gabčíkovo, prišiel rezort okrem personálnych zmien taktiež s plánom zastropovať výšku odmien externých právnych kancelárií. V hre je dokonca aj zrušenie spoločnosti MH Manažment, ktorá je pohrobkom Fondu národného majetku.

Čítajte aj:

Vedenie MH Manažment chce odstupné. Ministerstvo zvažuje zásah

Štát bude v spore s Bžánom zastupovať Taylor Wessing

Štátne odkupy podielov v strategických firmách postupujú pomaly

„Ministerstvo naďalej zvažuje možnosť zániku spoločnosti, vzhľadom na zložitosť je to však proces na dlhšie časové obdobie, ktorý by mal riešiť aj nový manažment spoločnosti,“ hovorí Stano.

Podobný osud by mohol stretnúť aj ďalšiu štátnu firmu MH Invest. Tú ministerstvo hospodárstva prevzalo od ministerstva dopravy.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope