V českých kníhkupectvách vyšla nová kniha o víťazovi volieb Andrejovi Babišovi

Na pulty českých kníhkupectiev prišla nová kniha o živote a kariére Andreja Babiša. Doteraz najrozsiahlejší písaný dokument prichádza aj s popisom kontroverzií podnikateľskej minulosti a súčasnosti známeho oligarchu a politika, či objasnením jeho dlhoročného vzťahu s politikou.

Kniha Z Burese Babišem autora Tomáša Lemešaniho vznikla ako nezávislý projekt. Na jej vznik prispeli ľudia predobjednávky na crowdfundingu. Záujem o knihu však predčil očakávania a presvedčil vydavateľa, že kniha stojí za predaj v knižnej sieti.

"Záujem bol veľký. Problémom boli financie. Rozhodol som sa však, že aj za cenu osobného finančného rizika do projektu pôjdem a zohnal som financie na realizáciu obchodného predaja. Verím, že Z Burese Babišem predstavuje najlepšiu, najrozsiahlejšiu a najobjektívnejšiu knihu o kontroverznej postave podnikateľa a politika Babiša," hovorí Tomáš Lemešani.

Kniha na 203 stránkach opisuje celú históriu podnikania Andreja Babiša od jeho detstva až po súčasné plány a ťažkosti. "Publikácia sa nevyhla ani ošemetným bodom jeho kariéry. Špeciálnu pozornosť som venoval napríklad skúmaniu pôvodu kapitálu veľkopodnikateľ, či tomu akí ľudia mu pomohli pretĺcť sa cez divoký biznis deväťdesiatych rokov," hovorí Lemešani.

Z Bureše Babišem viete objednať v eshope, alebo jednoduchým mailom na adrese marketing@biztweet.eu

Vydavateľom je autorova mediálna spoločnosť Independent Media Publishing. Tá už štyri roky prevádzkuje nezávislý biznisový, ekonomický a politický portál Biztweet. Samotný autor pracuje externe pre niekoľko českých a slovenských mediálnych domov. Spolupodieľal sa aj na publikácii Babiš: Vodca pre 21. storočie, ktorú vydal český Ústav nezávislej žurnalistiky. Napísal tiež román o korporátnej manipulácii a eutanázii v slovenčine s názvom Dôvod.

Čítajte aj:

Slovenský Ústavný súd zvládol svoju úlohu. Peniaze nestačia na prepísanie histórie

Americký sen po československy, diel druhý. Zrodenie Agrofertu, všetko je čisté, zabudnite

Lemešani: Prečo som napísal knihu o Babišovi

Z Bureše Babišem je od predvolebného týždňa v predajniach spolupracujúcich so spoločnosťami Euromedia Group, sieťach predajcu a distribútora Kosmas a v predajniach Knihy Dobrovský.

Euromedia Group patrí medzi najsilnejšie a najväčšie firmy podnikajúce v rámci knižného trhu v Českej republike. Vlastní nakladateľské značky Knižní klub, Odeon, Ikar, Universum, Yoli, Esencia, Pragma a Pikola.

Internetové kníhkupectvo Kosmas.cz ponúka k zakúpeniu viac ako 50 tisíc titulov od viac ako 700 nakladateľov. Prevádzkuje tiež sieť vlastných predajní. Ďalšie kusy Z Burese Babišom ponúkne 12 predajní Knihy Dobrovský a knihy zvýhodnene ponúka tiež priamo web autora Biztweet.eu. Kniha sa na vianočný trh pokúsi dostať aj na slovenský trh.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope