Kontroverzný podnikateľ Reichel dlhuje za dane Gerlachu
Popradský podnikateľ Milan Reichel, ktorého označujú za bývalého bossa miestnej mafie má ďalšie dlhy. Po predošlých preukázaných tuneloch teraz daňový úrad žiada zaplatiť neuhradené dane a odvody za jeho výkladnú skriňu Hotel Gerlach
Popradský podnikateľ Milan Reichel, ktorého označujú za bývalého bossa miestnej mafie má ďalšie dlhy. Po predošlých preukázaných tuneloch teraz daňový úrad žiada zaplatiť neuhradené dane a odvody za jeho výkladnú skriňu Hotel Gerlach.
„Okresný súd Prešov v právnej veci navrhovateľa - veriteľa: Slovenská republika - Daňový úrad Prešov začína konkurzné konanie voči dlžníkovi Hotel Gerlach,“ konštatuje stanovisko súdu.
Popradský podnikateľ Milan Reichel, ktorého označujú za bývalého bossa miestnej mafie má ďalšie dlhy
Podnikateľ chcel firmu Hotel Gerlach, ktorá už samotnú prevádzku hotelu neovláda, zrušiť likvidáciou. Súd však takúto cestu zániku spoločnosti pre neuhradené dlhy odmietol. Celkovo ostáva Hotel Gerlach dlžný minimálne 169 tisíc eur. Hotel v Poprade bol výkladnou skriňou impéria podnikateľa, ktorý, ako sám priznal zarábal trestnou činnosťou. V hoteli sa odohrala aj séria vyjednávaní najvyšších bossov slovenského podsvetia. Bol zároveň akýmsi druhým domovom košických mafiánov, ktorí Reichelovi dlhé roky poskytovali strechu – teda partnerskú ochranu.
Milan Reichel bol v rámci dokázaných trestných činov a nutnosti vysporiadania škody nútený vyplatiť hotovosť a odpredať majetok v hodnote miliónov eur. Naposledy – v roku 2011 - ho súd uznal vinným z toho, že v roku 1992 získal spolu s dvomi partnermi od Slovenskej štátnej sporiteľne a Slovenskej poľnohospodárskej banky úvery v celkovej výške 90 miliónov korún, pričom ich nesplácal a nepoužil na podnikateľský zámer, ale súkromné obohatenie.
Hoci bol Reichel uznaný vinným viackrát, stále je na slobode. V minulosti si totiž odsedel dva roky v Českej republike a rok na Slovensku. To prekrylo istú časť „tvrdých trestov“. Zvyšok podnikateľ vymenil za svedectvo v procesoch s mafiánskymi bossmi. Je napríklad kľúčovým svedkom v procese s Mikulášom Černákom.
Bol očitim svedkom minimálne pri troch vraždách a počul o desiatkach. V septembri 1994 počas oslavy jeho tridsiatky ho Mikuláš Černák zavolal do lesa v Liptovskej Tepličke, kde pred jeho očami zastrelil policajného informátora Jozefa Filipa. Reichel to vysvetľoval tým, že ho Černák do vraždy zatiahol, aby mal aj on niečo proti Popradčanovi.
Čítajte aj:
Výročie obsadenia Markízy: mafia, korupcia a klientelizmus
Zlé časy pre mafiánov. „Prášiť“ je v móde
Milión eur pre Borbélyho. Úrady dávajú verejné peniaze SBS spájanej s mafiou
--
Otrasný čin priamo v Hotely Gerlach sa odohral v roku 1997, kedy Černák spolu s ďalšími páchateľmi zabil v pivnici hotela policajta Gustáva Slivenského. Ako výstrahu potom vystavil odrezanú hlavu na automobile policajta pred jeho bránou na popradskom sídlisku. Zvyšok tela bol nájdený zabalený v plachte s logom hotela, čo policajtov priviedlo aj k Milanovi Reichelovi.
Ten bol svedkom aj pri časti sledu udalostí vraždy člena podsvetia a podnikateľa Jozefa Štefana. Sám Reichel tvrdí, že on nikoho nikdy nezabil, ani si nikoho vraždu neobjednal. K mnohým ekonomickým trestným činom sa priznal.
Biztweet