Minister školstva Daniel Bútora ocenil podnikateľské zámery víťazov Slovak University Startup Cup

Platforma, ktorá slúži na vytváranie a vyhľadávanie voľnočasových offline aktivít, konštrukcia bezpilotného vetroňa so schopnosťou motorizovaného pohonu s využitím solárnych panelov, monitorovanie elektrickej energie v priemyselných podnikoch, ľahko ovládateľný a dostupný systém pre požičovne.

To sú inovatívne nápady úspešných vysokoškolákov, s ktorými zabodovali na celoslovenskej súťaži študentských startupov Slovak University Startup Cup 2023.

Finalisti podujatia sa 7. septembra 2023 stretli s ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR Danielom Bútorom a štátnym tajomníkom MŠVVaŠ SR pre vedu, výskum a vysoké školstvo Michalom Fedákom, aby im predstavili svoj podnikateľský príbeh. Poukázali pritom na udržateľnosť svojho podnikania, ako aj na svoje podnikateľské plány do budúcnosti. Štátny tajomník vyzdvihol cieľ organizovanej súťaže, ktorým je oceniť a podporiť mladú generáciu študentov vysokých škôl, ktorí majú inovatívne myšlienky. Zároveň im to má pomôcť pri transformácii ich inovatívnych riešení do reálneho podnikania.

Absolútnym víťazom súťaže, ktorý bude Slovensko reprezentovať na celosvetovom finále študentských startupov v Kodani, sa stal Jakub Perička, líder študentského startupu DAITABLE na Materiálovo-technologickej fakulte STU v Bratislave so sídlom v Trnave.

Podujatie sa organizovalo pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Projekt  sa organizoval  aj v iných krajinách ako súčasť University Startup World Cup 2023. Organizovala ho mimovládna organizácia JCI –Slovensko (Junior Chamber International-Slovakia). Junior Chamber International-Slovakia je oficiálnou pobočkou Junior Chamber International, ktorá má zastúpenie v 115 krajinách sveta s počtom vyše 200 000 členov. V roku 2015 oslávila 100 rokov od svojho založenia.