OTP banka posiela do konkurzu skladníkov z východu

Spoločnosť ST Omega oslavuje dvadsiate výročie riešením konkurzu. Môže za to podanie OTP banky.

Vznikli pred dvadsiatimi rokmi, no miesto osláv riešia v Starej Ľubovni krach. Spoločnosť ST Omega zamestnávajúca zhruba 50 zamestnancov nezvládla dlh, ktorý jej prerástol cez hlavu.

Do problémov sa dostala ešte koncom minulého roka. Vtedy však dokázala súd aj veriťelov presvedčiť o tom, že sa dokáže ozdraviť a priviezť fungovanie firmy k tvorbe zisku tak, ako tomu bolo v minulosti.

 

 

Zhruba po ročnej reštrukturalizácii firmy zaoberajúcej sa skladníctvom však trpezlivosť dochádza veriteľovi OTP banke. Ten podal návrh na konkurz ST Omega a prešovský súd po vyhlásení konkurzného konania navrhol termín (19.1.2015) zasadnutia, na ktorom sa rozhodne o tom, či firma dostane poslednú šancu, alebo sa jej majetok použije na uspokojenie dlhu voči zabezpečeným veriteľom. 

Problémy firmy prišli na prelome rokov 2012/2013. Tržby spoločnosti sa prepadli z viac ako 12 miliónov eur na 2,7 milióna. ST Omega vtedy vyrobila takmer trojmiliónovú stratu.

Okrem splácania úveru OTP banke preto prestala platiť aj Sociálnej poisťovni, Unionu a Všeobecnej zdravotnej poisťovni. Tým podľa agentúry Finstat dodnes dlží viac ako 13 tisíc eur.

ST Omega vlastní tri sklady obilnín. Okrem toho však aj sama vyrába cukrárenský a pekárenský sortiment, obchoduje s komoditami a vykonáva kamiónovú prepravu.

 

 

Čítajte tiež:

Žilinčania budú chcieť od automobilky KIA peniaze. Tá ich však nedá

RegioJet bojuje so Slovenskom. Rozdá lístky zdarma a zvažuje sťažnosť

Na neplatiaceho dodávateľa doplatilo niekoľko vydavateľstiev

Hotelom Bonbón hrozí krach. Sú v konkurznom konaní

Stavbári z Bardejova majú problém. Dlhujú viac ako pol milióna

Raziči mincí sa v Kremnici zadlžili. Amera je v reštrukturalizácii