Minulý rok ich opustil Telekom, teraz odchádza ďalší gigant. Bratislavské IBM sa sťahuje

Z budovy Millennium Tower pri bratislavskom Poluse odchádza ďalšia veľká firma. IBM sa sťahuje do budovy J&T – Westend Gate.

To čo sa medzi realitnými špecialistami istý čas šepkalo naberá jasnejšie kontúry. IT gigant IBM sťahuje pobočku so stovkami zamestnancov preč z budovy Millennium Tower pri obchodnom centre Polus v Bratislave.

„Áno IBM odchádza. Vežu pripravíme pre potenciálnych nových nájomcov, podobne ako Polus Tower,“ potvrdzuje pre Biztweet.eu marketingový manažér Immofinanz Services Slovak Republic, Martin Očovan.

Spoločnosť, pre ktorú pracuje spravuje budovu, v ktorej má IBM pobočku. Postavil ju developer TriGranit, ktorého vlastnícka štruktúra siaha až do Kanady.

Ako pre biztweet.eu povedal zdroj blízky IBM, IT firma smeruje do budovy Westend Gate v bratislavskej Patrónke, ktorú vlastní J&T Real Estate. Pravdivosti informácie nasvedčuje aj reakcia J&T na našu priamu otázku či sa do Westend Gate IBM sťahuje. „Vzťahy s našimi klientami nekomentujeme,“ odpovedala Katarína Krajňáková, hovorkyňa J&T Real Estate.

Pre majiteľov Millennium Tower ide o problém. Projekt pri Poluse sa skladá z dvoch veží. Väčšinu administratívnych budov obsadzovali dve firmy – IBM a Telekom. Pred tým ako biztweet.eu zistil, že odchádza IBM, sa v minulom roku „odsťahovali aj stovky zamestnancov Telekomu.

„Dve centrálne budovy - CBC na Karadžičovej a  Polus Tower na Vajnorskej ulici - boli pozostatkom predintegračného stavu, kedy mala každá zo spoločností -Slovak Telekom a  T-Mobile Slovensko - vlastné sídlo. Jednou z priorít integrácie bolo sústrediť zamestnancov z  oboch budov do novej spoločnej modernej centrály, čo sa nám podarilo v lete minulého roka,“ opisuje pre Biztweet.eu dôvody sťahovania sa Martin Vidan, hovorca pre korporátne záežitosti Slovak Telekom.

Podobné problémy mali viesť aj k odchodu IBM. Hoci hovorca spoločnosti na naše otázky neodpovedal, už v minulosti sa firma sťažovala na malú kapacitu Millenium Tower. Developer pri stavbe postavil množstvo malých miestností miesto toho, po čom je na kancelárskom trhu najväčší dopyt, veľkých open space-ov.

Chybu priznáva aj správca budovy a plánuje ju napraviť. „Vybudujeme nové spoločné priestory, nainštalujeme novú vzduchotechniku, teda optimalizujeme technickú infraštruktúru a kancelárske priestory budeme budovať kompletne nové na mieru pre nájomcov,“ sľubuje kompletnú rekonštrukciu Peter Očovan, šéf marketingu správcu budov Polus a Millennium Tower.

Nové kancelárie, výťahy, chodby a sociálne zariadenia majú prilákať nových klientov. Podľa Očovanových slov je majiteľ budov v jednaní s viacerými právnymi, developerskými a IT firmami.

Bude sa musieť snažiť. Väčšina kancelárií totiž bude po odchode IBM prázdna. A to ešte developer plánuje pristaviť aj tretiu vežu. Ohlásil to v závere minulého roka.

 

Čítajte viac:

Prečo Kmotrík nemá Raču rád. Alebo, kedy arogancia naráža na hranice reality