Falošná úradníčka ponúkala prácu na ministerstvách

Falošná zamestnankyňa úradu vlády ponúkala za úplatok prácu na viacerých ministerstvách.

Prípad odhalil nový odbor prevencie korupcie na Úrade vlády Slovenskej republiky. Istá žena mala vystupovať ako zamestnankyňa vlády a za finančnú úplatu ponúkať zamestnanie v štátnych štruktúrach.

„Jednalo sa o prípad, kedy sa osoba vydávala za pracovníka úradu vlády a za úplatok ponúkala vybavenie zamestnaneckého pomeru na viacerých ministerstvách. Keď bola zadržaná, ukázalo sa, že to bola podvodníčka a na úrade vlády nikdy nepracovala,“ hovorí v rozhovore pre Biztweet riaditeľ odboru prevencie korupcie na Úrade vlády Slovenskej republiky Peter Kovařík.

Voči žene bolo vznesené obvinenie z podvodu. Ide o jeden z prvých výsledkov, ktoré odbor za prvý polrok jeho existencie priniesol. Podľa správy o plnení úloh k uzneseniu vlády 403/2015/B.9 bolo v rámci antikorupčnej linky zaznamenaných 65 hovorov, v jednom prípade s podozrením na možné korupčné správanie lekára, ktorý bol postúpený Národnej kriminálnej agentúre.

Čítajte aj:

TA3 porušila zákon. V Téme dňa zámerne „zničila“ Matoviča

Štát pritvrdzuje v nelegálnej práci. Agentúry sú však stále vynaliezavejšie

Volajúci zväčša konzultovali alebo žiadali priamo kontakt na policajné orgány. Z písomne zaslaných podaní, či už elektronicky alebo v papierovej forme, zo 182 doručených podaní bolo 26 podaní vyhodnotených ako podozrenie na možné korupčné správanie zaslané policajným orgánom, 67 podaní bolo vybavených odpoveďou pisateľovi, 7 podaní bez relevantných informácií bolo odložených a ďalšie podania boli postúpené iným štátnym orgánom. Aktuálne odbor prevencie korupcie preveruje 17 podaní.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope