TA3 porušila zákon. V Téme dňa zámerne „zničila“ Matoviča

Prevádzkovateľ televízie TA3 – spoločnosť C.E.N. - patriaca veľkopodnikateľovi Ivanovi Kmotríkovi porušila v hlavnej večernej relácii s Igorom Matovičom zákon.

Podozrenie z toho, že zámerne poškodila opozičného politika potvrdila Rada pre vysielanie a retransmisiu. „Rada udelila upozornenie na porušenie zákona vysielateľovi C.E.N. s.r.o. (programová služba TA3) za porušenie § 16 ods. 3 písm. b) ZVR (objektívnosť a nestrannosť spravodajských a politicko-publicistických programov, oddeľovanie názorov a komentárov od informácií spravodajského charakteru), ku ktorému došlo dňa 9. 5. 2017 v súvislosti s vysielaním programu Téma dňa (Derniéra Igora Matoviča),“ konštatuje rada po svojom zasadnutí.

Rada pre vysielanie a retransmisiu spustila v júni správne konanie voči televízii TA3 pre štýl vedenia rozhovoru a dramaturgiu hlavnej večernej relácie Téma dňa. V prvej časti relácie sa moderátor Peter Bielik nevyhol nepodloženým tvrdeniam, či hodnotiacim názorom. Hlavný problém však nastal po tom, čo predseda hnutia Oľano Matovič štúdio opustil.

Relácia totiž pokračovala rozhovorom s Milanom Žitným, kde respondent konštatoval niekoľko vážnych tvrdení, na ktoré Igor Matovič nemohol reagovať. Žitný pritom o Matovičovi bez oponentúry tvrdil, že existujú závažné podozrenia z duševnej choroby politika.

Čítajte aj:

Nová kniha o Babišovi: Z Bureše Babišem je v predaji

Babiš médiá ovplyvňuje dlhodobo. Hovorí čo písať a čo nie

Kollár Fun rádio nepredal. Naopak nakupuje ďalšie média

Záhadným majiteľom médií Penty je investičný manažér skupiny

Igor Matovič, Ta3 a Peter Bielik majú medzi sebou neustále spory. Naposledy sa Bielik dopustil nekorektného a potenciálne trestného konania v relácii o obvinení, ktoré voči Matovičovej osobe vzniesla polícia na podnet Roberta Fica vo veci údajných účtov na Belize. Okrem útočného tónu a prevahe vyslovovania vlastných názorov nad otázkami, Bielik označil priamo v štúdiu Matoviča za necitlivého človeka, ktorý nemá problém ohroziť city a povesť nevinnej premierovej manželky Svetlany. Podľa informácií Biztweetu Rada pre vysielanie a retransmisiu preveruje aj toto vysielanie.

Peter Bielik vystupuje často aj ako moderátor či mediálny zástupca iných firiem majiteľa televízie Ivana Kmotríka. V niektorých kauzách svojho zamestnávateľa dokonca funguje ako krízový PR manažér a telefonuje vedeniam konkurenčných médií.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope