Kotlebovské referendum stále ďaleko. Strana nevie koľko má podpisov

Extrémne pravicová strana Mariana Kotlebu po viac ako desiatich mesiacoch petície za vystúpenie z Európskej únie nemá dostatok podpisov. Ich počet ani nesleduje.

Podpisy pod petíciu za vyhlásenie referenda o vystúpení Slovenska z Európskej únie začala Kotlebova ĽS Naše Slovensko zbierať v júli minulého roka. „Presný počet podpisov zatiaľ nesledujeme, hárky sa zhromažďujú na viacerých miestach a petičné tímy nám ich posielajú priebežne. Rádovo však máme desaťtisíce podpisov,“ hovorí podpredseda ĽS Naše Slovensko Milan Uhrík.

Krok Kotlebovcov prišiel v dobe, kedy boli polemiky o odchode z Európskej únie populárne. Euroskeptici posilnení masívnou kampaňou brexitu a holandských populistov hovorili o podobných krokoch vo viacerých krajinách. Okrem Slovákov sa k tomuto kroku prihlásil aj český populistický prezident Miloš Zeman.

Čítajte aj: 

HROZIACA EPIDÉMIA ICH NEPRESVEDČILA. KOTLEBOVCI BOJUJÚ PROTI POVINNOSTI OČKOVANIA

Kotlebovci ako ochranári? Navrhujú zákon proti ťažiarom

Kotlebovci: Peniaze za hlasy nevrátime, nikdy sme to netvrdili

K vyhláseniu referenda je na Slovensku potrebných 350 tisíc podpisov. V minulosti Kotlebovci očakávali, že im petícia zaberie viac ako rok.

 

 

Biz

Zaregistrujte sa a získajte exkluzívne info z Biztweetu. Ak ho chcete iba podporiť, posilnite nezávislú žurnalistiku na účte IBAN CZ8920100000002100602454. Ďakujeme