Medzi odporúčané ubytovanie pre Moslimov sa dostali aj slovenské hotely

Porovnávač hotelov pre cestujúcich dodržujúcich pravidlá Islamu zaradil do ponuky tiež slovenské hotely. Internetový projekt je na vzostupe.

Moslimovia tvoria asi pätinu populácie a ich dovolenky, či pracovné cesty generujú 140 - 200 miliárd amerických dolárov ročne. Kvôli tomuto faktu vznikol startup Tripfez, ktorý predstavuje online cestovnú agentúru pre Moslimov.

Na mapu a do hodnotenia sa dostali tiež obľúbené hotely pod Tatrami. Pekné odporúčanie získali bratislavský hotel Saffron, Hotel Lomnica v Tatrách, či košický Hotel Yasmin.

V kritériu nazvanom Salam Standard však neuspeli. Ide o odporúčanie nábožensky vhodného hotela. Turisti si vďaka nemu filtrujú ponuku hotelov podľa toho, či ponúka halal jedlo, či podľa toho či je v nich umiestnená modlitebňa. Odlišuje od seba tiež napríklad hotely so zahaleným a nezahaleným dievčenským personálom alebo hotely s nealkoholickými a alkoholickými bary.

Spoločnosť Lagisatu Travel, ktorá Tripfez prevádzkuje, vznikla v roku 2013. Založil ju mladý Malajzijčan Faiz Fadhlilláh a jej myšlienkou bolo poskytovať služby v oblasti turizmu, špeciálne Moslimom.

Čítajte aj: 

Slovenský Smart Post má nového majiteľa

Zistenie Wikileaks: Sleduje CIA bežných ľudí?

Asseco s biznisom pre Európsku vesmírnu agentúru

"Objavili sme potenciál moslimského turistického ruchu a rozhodli sa pre expanziu projektu a jeho vývoj smerom k tomu, aby sme sa stali expertmi. Vďaka našim zástupcom sa nám podarilo nazhromaždiť množstvo skúseností a cenných rád cestujúcim. Preto sme sa posunuli k poskytovaniu odborných rád," povedal Fadhlilláh.

Tripfez ponúka okrem vyhľadávača pobytov tiež zoznam referencií cestujúcich, odborné rady pre cestovateľov, tipy na výlety po okolí pobyte vhodné pre moslimov a možnosť rezervácií komplexných cestovateľských pobytových balíčkov.

 

Biztweet

Zaregistrujte sa a získajte exkluzívne info z Biztweetu. Ak ho chcete iba podporiť, posilnite nezávislú žurnalistiku na účte IBAN CZ8920100000002100602454. Ďakujeme