Rozbieha sa veľká podpora medicínskych startupov

Aj startupy a malé firmy zo Slovenska môžu zabojovať o desiatky tisíc eur.

Slovenské startupy a začínajúci podnikatelia z oblasti medicíny majú necelé dva týždne, aby zabojovali o peniaze z grantu InnoStarts Awards. Uzávierka pre podanie prihlášky je už 15. mája. Iniciatíva EIT Health rozdelí v rámci grantu na podporu začínajúcim podnikateľom desiatky tisíc eur.

InnoStars Awards má za cieľ podporiť mikro a malé podniky, spin-off firmy a startupy v oblasti medicíny a IT, ktoré už majú zhotovený prototyp, alebo model produktu (Minimum Viable Product). Úspešné projekty získajú okrem mentoringu a školení, či investičného príspevku 8 000 € na budovanie biznisu, aj možnosť prípravy biznis plánu a získania reálnych podnikateľských skúseností vďaka panelu expertov.

Tri najlepšie tímy si okrem toho rozdelia 60 000 €. Víťaz dostane 25 000 €, druhá cena je 20 000 eur a tretí tím dostane 15 000 € na ďalšie zdokonaľovanie modelov či prototypov. Šestica najlepších tímov môže prezentovať ich projekty pred medzinárodnou porotou, v ktorej budú mať zastúpenie aj poprední partneri inštitútu EIT.

Okrem toho poskytuje EIT Health príležitosť aj rozvinutým startupom, či malým a stredným firmám, zamerať sa na Čínu prostredníctvom programu Go2China. Program sprostredkováva hlboký rozhľad o podnikateľskom prostredí v Číne a kontakty kľúčové pre úspech na tamojšom trhu, napríklad na špičky vlády metropoly Šen-čen. Uzávierka prihlášok je 14. mája.

EIT Health pomáha startupom aj školeniami

Osemtýždňový Smart Ageing Bootcamp je validačný program trhovej pripravenosti výrobkov a služieb, zameraných na zvyšovanie kvality života seniorov: nové riešenia na poli medicínskej techniky, biotechnológií i digitálnej zdravotnej starostlivosti. Môžu slúžiť prevencii alebo podporovať aktívny životný štýl, nahrádzať stratené fyzické funkcie alebo liečiť chronické choroby. Účastníci seminára sa v jeho rámci stretnú s 11 potenciálnymi zákazníkmi a investormi. Celkovo absolvujú viac ako 500 stretnutí s inšpiratívnymi ľuďmi. Uzávierka prihlášok je 12. mája.

O EIT Health

EIT Health je jedna z najväčších zdravotníckych iniciatív na svete, je podporovaná Európskou komisiou a spolupracuje s Európskym inovačným a technologickým inštitútom (EIT). Naším cieľom je udržateľne rozvíjať základy zdravotníctva a tým podporovať zdravší a kvalitnejší život Európanov. Medzi našich členov patria najvýznamnejšie európske medicínske a farmaceutické spoločnosti, univerzity a výskumné inštitúcie. Na nasledujúce desaťročie disponujeme rozpočtom o výške 2 miliardy EUR, ktoré budeme premyslene a účelne investovať do najlepších európskych podnikateľských talentov a inovátorov. Chceme tak podporovať vývoj a trhové uplatnenie chytrých produktov a riešení v zdravotníckom sektore, a to s ohľadom na demografické zmeny v starnúcich európskych spoločnostiach.