V centre Michaloviec postavia obchodné centrum za osem miliónov

Žilinský developer APV Investment pripravil projekt výstavby obchodného objektu v centre východoslovenských Michaloviec

V centrálnej časti mesta Michalovce vyrastie veľká obchodná pasáž, spojená s parkoviskom aj novou prístupovou cestou. Detaily plánov obchodného centra poskytol investor – APV Investment k posúdeniu ministerstva životného prostredia.

Ak dostane zelenú, stavať by mal začať zrejme už začiatkom budúceho roka. Mesto totiž svoj súhlas s projektom prejavilo už dávnejšie, keď firme pred rokom predávalo pozemok nepoužívaného parkoviska (na fotografii) a ďalšie menšie parcely za 818 220 eur.

Pozemok, na ktorom bude stáť časť obchodnej pasáže

„Účelom je výstavba obchodného centra ako súčasť vyššej občianskej vybavenosti centrálnej mestskej zóny mesta Michalovce, čo rozšíri možnosti nákupu na vyššej kvalitatívnej a predajnej  úrovni pre obyvateľov mesta a okresu v náväznosti na priame dopravné napojenie z obchvatu mesta z Masarykovej ulice,“ uvádza dokument pre posúdenie vplyvu na životné prostredie.

Budova sa bude skladovať z dvoch podlaží obchodných pasáží. Parkovanie pre návštevníkov obchodného centra je navrhované na druhom poschodí centra s vjazdom cez rampu zo severnej strany objektu.

--

Čítajte tiež:

Nižborská sklárna bojuje o přežití. Ohrožených je 132 zaměstnanců

Pošta sa pohla správnym smerom. Zarába na nepoštových službách

České lyže expandují ve Slovinsku. Sporten chce sprivatizovat Elan

Weissova tepláreň zvrátila konkurz. Súd schválil Levenu ozdravenie

Král šmejdů ošmejdil i zaměstnance. Euro Reisen je v insolvenci

--

Osadenie stavby je navrhované na pozemku o výmere 7 203 m2 . Brány nového obchodného centra by sa mali podľa plánu investora otvoriť už v roku 2017, teda po ročnej realizácii stavby.

 

 

 

Fotozdroj: stránky mesta