Záhorie dostane prácu. Stovky ľudí zamestná nový prístav

DOE Europe SE plánuje postaviť logistické centrum na rieke Morave. V Holíči zamestná stovky ľudí.

DOE Europe SE plánuje postaviť logistické centrum na rieke Morave. V Holíči zamestná stovky ľudí.

České úrady a mesto Hodonín odsúhlasili projekt investora DOE Europe SE, ktorý plánuje do 4 rokov postaviť na rieke Morave veľké logistické centrum. Ide o dobrú správu aj pre Slovákov, projekt totiž presahuje aj na slovenské územie – do mesta Holíč.

 

 

Na Záhorí by tak počas výstavby nového dopravného prekladiska mali pracovať stovky ľudí. Časť z nich ostane v novom prístave pracovať aj po spustení jeho prevádzky.

„Náš projekt Multimodálního Logistického Centra (MLC) Hodonín předpokládáme rozšířit i na slovenské straně řeky Moravy. Zahájili jsme proto již jednání s městem Holíč a předpokládáme vytvoření česko – slovenského projektu MLC Hodonín–Holíč,“ potvrdzuje pre biztweet.eu projektový manažér DOE Europe SE Jan Vlček.

 

Čítajte aj: V Šali dostane prácu minimálne 1300 ľudí. Od Francúzov a Babiša

 

Slovenská strana je pre hodonínsky projekt kľúčová. Práve tam by sa totiž novovybudovaná lodná cesta spojila aj s riekou Dunaj, čo by napojenie na európsky veľtok prinieslo pre celú Českú republiku.

„Předpokládáme, že napojení MLC Hodonín–Holíč na dunajskou vodní cestu a vybudování vodní cesty Hodonín(Holíč) – Dunaj bude společným česko – slovenským projektem. Po zahájení provozu MLC Hodonín-Holíč plánujeme spolupráci tohoto terminálu se slovenskými přístavy, především při rozřazování velkých soulodí, plovoucích po Dunaji směrem do a z MLC Hodonín-Holíč,“ hovorí Jan Vlček.

 

 

Projekt teda ráta s prekopaním kanálu z Holíča až k Dunaju. O tom, aký má k tomu postoj slovenská strana je ešte predčasné hovoriť. Prvé kontakty ešte iba prebiehajú. "Na MDVRR o tom nemáme žiadne oficiálne informácie a rokovania k tejto veci vôbec neprebiehali," konštatuje hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa. Slovensko zatiaľ neráta ani s finančnou podporou projektu. 

Celý projekt by mal stáť odhadovo miliardu eur. Vybudovanie prekladiska by malo stáť zhruba 300 miliónov a 700 miliónov eur zhltne úprava vodnej cesty. Priniesť má hlavne oživenie lodnej prepravy surovín a zníženie priemyselných nákladov na logistiku. Vytvoriť by mal viac ako 3000 pracovných miest.

 

 

 

Čítajte viac: 

V Šali dostane prácu minimálne 1300 ľudí. Od Francúzov a Babiša

Košičania spravili prvý krok k výstavbe nového štadióna. Mesto podalo projekt na schválenie

Váhostav dostal zelenú. Počas reštrukturalizácie dokončí lukratívny projekt Jarabiny

Daniel Křetinský má ztrát Sparty dost. Na Letné postaví obchodní centrum

Fotbalová Slavia je před uzavřením obchodu. Koupí ji Kazach

Penta vstoupila do medií a zatlačila na reality. Její čistý zisk však klesl

Bageterie Boulevard plánuje slovenskú expanziu. Odborníci jej neveria

Krátce po vymanění z insolvence prodává Krajňákova a Kamarásova CTY Group pozemky za miliardu

Kamarás a Krajňák idú v Prahe stavať megaprojekt. Sú pritom v konkurze