Investor projektu obchodného centra v Považskej Bystrici mieri do konkurzu

Do dvoch rokov mali postaviť obchodno-spoločenské centrum. Miesto toho končia s lukratívnymi pozemkami v centre Považskej Bystrice na konkurznom súde.

Developer NSO Invest vyhral na začiatku roku 2014 súťaž o lukratívne pozemky v centre Považskej Bystrice. Na atraktívnej ploche, ktorú od mesta firma odkúpila za 1,72 milióna eur malo vyrásť obchodné centrum aj so zábavnými zariadeniami.

Projekt mal byť hotový najneskôr do dvoch rokov. Namiesto toho, však investor NSO Invest zo Žiliny smeruje po roku do konkurzu. Žilinský okresný súd firmu posiela do konkurzného konania a vyzýva, aby do 20 dní od vydania rozhodnutia (26.1.2014) zdokladovala svoju platobnú schopnosť.

 

 

Ak ju nepreukáže, zrejme vojde do konkurzu. Príčinou sú hneď dve konkurzné podania, ktoré na NSO Invest podali stavebné firmy Dosa Slovakia a Stavex Top. Spoločnosti z Bytče a Oravy sme oslovili s otázkou na to, akú veľkú pohľadávku voči NSO Invest majú. Zatiaľ neodpovedali.

 

Prečítajte si aj: Slovakia Steel Mills definitívne skrachovala. Súd nevyhovel odvolaniu majiteľov

 

Firmy pracovali pre dlžného investora práve na projekte obchodno-spoločenského centra v Považskej Bystrici. Na rozlohe 14 tisíc štvorcových metrov tam mali vyrásť obchodné prevádzky, reštauračné služby, butiky vyššej kvality, 3D kino, či výstavné priestory. Na stavbu sa tešilo aj vedenie mesta, ktoré predaj pozemku v centre samo schvaľovalo. "V realizácii projektu sa zatiaľ pokračuje, pričom chceme zdôrazniť, že všetky pozemky súvisiace s realizáciou projektu sú stále vo vlastníctve Mesta Považská Bystrica," verí v úspešné dokončenie projektu hovorca mesta Považská Bystrica Filip Oubrecht.

 

 

Čítajte tiež:

Slovakia Steel Mills definitívne skrachovala. Súd nevyhovel odvolaniu majiteľov

Projekt slovenských Rýb draží svoju výkladnú skriňu. Radoma speňažuje závod v Záhorskej Vsi

Slovenské firmy už podali ponuky v srbskej privatizácii. Čakajú na výsledky

Slovakia Steel Mills čaká na definitívne rozhodnutie súdu. ČEB je bezradná

Košičan preráža vo svete piva. Prestíž získava aj v zahraničí

Do zeleného fondu Pavla Krúpu daly peníze Erste, J&T i penzijní pojišťovny

Situácia okolo Tesly utíchla. SARIO však s automobilkou jedná ďalej

Slovensko láka ďalšiu automobilku. Rokuje s Tesla Motors