Projekt slovenských Rýb draží svoju výkladnú skriňu. Radoma speňažuje závod v Záhorskej Vsi

Jedna z najúspešnejších slovenských potravinárskych firiem Radoma skrachovala. Draží sa výkladná skriňa firmy – továreň v Záhorskej Vsi.

Jedna z najúspešnejších slovenských potravinárskych firiem Radoma skrachovala. Draží sa výkladná skriňa firmy – továreň v Záhorskej Vsi.

Jedna z najúspešnejších potravinárskych značiek na Slovensku šla do konkurzu v roku 2010. Do krachu firmu poslali dlhy voči bankám, ale aj Pôdohospodárskej platobnej agentúre. „Celkovo evidujeme pohľadávky vo výške 324.700,65 Eur. Prihlášky do konkurzu boli zaslané z našej strany dňa 20.5.2010 a boli uznané a zaradené do konkurzu. Predmetný konkurz so zn. 4K 6/2010 stále prebieha. PPA je zároveň členom veriteľského výboru,“ hovorí pre biztweet hovorkyňa Pôdohospodárskej platobnej agentúry Katarína Belická.

 

 

V súčasnosti prebehlo III. kolo verejného ponukového konania na predaj prevádzky Záhorská Ves. Kto prejavil záujem zatiaľ nie je známe.

Okrem vlastných výrobkov bola Radoma známa balením a predajom cudzích značiek. Dovážala a mrazila aj morské ryby. Radomu spoluvlastnili Ryba Bratislava, Ryba Košice, Ryba Žilina a Mraziarne Poprad.

 

 

Do konkurzu sa spoločnosť dostala údajne pre nezhody majiteľov. Spolumajitelia zo západu sa nevedeli dohodnúť s Košičanmi, kde postaviť novú továreň. Meškali so splátkami úveru a banky stratili trpezlivosť. Ako sa však ukázalo potom, dlhy boli na každom kroku a zrejme nešlo len o zlú krv v Radome. Firma dlhovala milióny eur. Okrem Pôdohospodárskej platobnej agentúry má sekeru aj voči ČSOB, Allgemeine Kredit Coface Finanz GmbH, nemenovaným veriteľom zastúpeným Slovenskou konsolidačnou a bratislavskému daňovému úradu.

 

 

Čítajte aj: 

Slovenské firmy už podali ponuky v srbskej privatizácii. Čakajú na výsledky

Slovakia Steel Mills čaká na definitívne rozhodnutie súdu. ČEB je bezradná

Košičan preráža vo svete piva. Prestíž získava aj v zahraničí

Do zeleného fondu Pavla Krúpu daly peníze Erste, J&T i penzijní pojišťovny

Situácia okolo Tesly utíchla. SARIO však s automobilkou jedná ďalej

Slovensko láka ďalšiu automobilku. Rokuje s Tesla Motors

Doprastav má správcu. V rámci ozdravenia nerozhoduje sám

Výrobcovi sedačiek hrozí krach. Beta z Trenčína je v konkurznom konaní

Česká exportní banka je na odstřel