Vláde dochádzajú nápady. Ficova fixka škrtla cudzí program

Robert Fico spolu s Jánom Richterom predstavili plán spolufinancovať firemné škôlky. Zabudli však spomenúť, že s nápadom prišiel Brusel

Premiérova fixka po zime opäť ožila. V rámci načatia druhého populistického balíčka s jednoduchým názvom adekvátnym Ficovej voličskej cielovke škrtla červená farba zámer dotovať firemné škôlky.

Balík „Opatrení na zlepšenie životnej úrovne ľudí“, ktorý má necelý rok pred parlamentnými voľbami dokázať občanom, že na nich premiér myslí prináša zámer, ktorého hodnota je nesporne pozitívna. Vláda chce nájsť zhruba dvesto firiem, ktoré dostanú príspevok na to, aby si mohli zriadiť škôlku pre deti zamestnancov.

 

 

Pompézny prejav predsedu vlády a ministra práce Jána Richtera sa niesol v duchu, ako keby nad opatrením trávili ľudia z vlády hodiny a hodiny práce. Zabudli však spomenúť, že celá fixková myšlienka pochádza z Bruselu.   

 

Prečítajte si aj: Boj proti Islamu by bol chybou. Problém je inde

 

Európska únia preplatí personálne náklady vychovávateľov firemných škôlok. Prostriedky na pokrytie platov pre zamestnancov vo firemných škôlkach k nám prídu z nových eurofondov, ktoré nám EÚ vyčlenila na roky 2014 až 2020. Celkovo by mali mať firmy na platy a odvody zamestnancov škôlky k dispozícii 50 miliónov eur z operačného programu Ľudské zdroje. Vybudovanie samotných škôlok si mimochodom budú musieť hradiť zo svojho.

 

 

I keď sme sa po ohlásení druhej vlny šantivej fixky báli toho s čím premiér príde, nové opatrenie pre zlepšenie životnej úrovne ľudí nás upokojilo. Iba kopíruje to, čo vládam v celej únii ponúkol spoločný rozpočet v Bruseli. Dokazuje to, že je Fico nateraz nápadovo vyčerpaný. Ostáva dúfať, že sa bude chváliť cudzím perím i naďalej a nevytiahne pred voľbami ďalšie populistické eso z rukáva, akým boli nespravodlivé a nehospodárne vlakové lístky zdarma. 

Ešte krajšie by bolo, keby vláda činila opatrenia pre zlepšenie kvality života občanov každý deň. Nie iba rok pred voľbami v rámci dvoch hlúpych tabulí, fixky a pred svetlami kamier..

 

 

Tomáš Lemešani 

 

 

 

Čítajte ďalšie komentáre:

Boj proti Islamu by bol chybou. Problém je inde

Euroskeptický populizmus ovládol Britániu. Cameron pred voľbami prezlieka kabát

Škótske nie ukázalo na cestu, ktorou by sa mala vydať celá Európa

Prinesie rok 2015 zmenu?

Startuper Fico

Snem SMER – SD ukázal, že sa nudiť nebudeme

Ministerstvo obrany potvrdzuje spoluprácu s Českou zbrojovkou. Dva mesiace klamalo

Štát hasí spálenisko. Mochovciam odklepli ďalšie peniaze a meškanie