RegioJet bojuje so Slovenskom. Rozdá lístky zdarma a zvažuje sťažnosť

Majiteľ súkromnej železničnej spoločnosti zvažuje podanie sťažnosti na konanie vlády. Lístky zdarma zavedie tiež.

Radim Jančura bol jedným z prvých, ktorí kritizovali opatrenie vlády Roberta Fica, ktorým zaviedla cestovné pre penzistov a študentov zdarma. Krok prišiel práve v čase, keď Jančurova spoločnosť RegioJet spustila masívnu expanziu na Slovensko. Veľa si sľubovala hlavne od trasy Bratislava – Košice. Vládny krok pozíciu súkromníka vážne oslabil.

Šéf RegioJetu preto prichádza s pritvrdením boja o zákazníka. Okrem doposiaľ nepredstaviteľne nízkych cien lístkov, ktoré spustili cenovú vojnu na slovenských koľajniciach zvažuje aj právne obštrukcie.

„Toto je na slovenský protimonopolný úrad, jedná sa o nezákonný zásah štátu. Štát má právo takto riešiť sociálnu politiku, musí to však riešiť nediskriminačným spôsobom, aby bola súťaž čo najmenej narušená,“ hovorí riaditeľ a majiteľ RegioJet Radim Jančura. Ako dodáva, ak Protimonopolný úrad nezasiahne sám, zvažuje podanie podnetu na preskúmanie vládnej podpory pre štátne železnice.

 

 

Vlaky zadarmo môžu využívať študenti do 26 rokov, seniori od 62 rokov a dôchodcovia, a to starobní dôchodcovia a príjemcovia predčasných starobných dôchodkov, vdovských, sirotských a invalidných príspevkov. Nie všetci s týmto rozdelením súhlasia. Už od počiatku sa ozývajú bývalí policajti alebo záchranári. Poberatelia výsluh chcú zadarmo cestovať tiež. Nárok na bezplatné cestovné by tak malo asi 2,5 milióna Slovákov.

„Ak by slovenská vláda bola múdra, tak to mohla riešiť cielene a nie dať "najchudobnejším" dvakrát toľko na úkor druhej polovice sociálnych skupín, ktoré tak chudobné nie sú,“ kritizuje Radim Jančura. Okrem právnych krokov prišiel aj s ďalšou formou boja proti slovenskej vláde. Ako povedal pre portál aktualne.sk, keď vo vlakoch nepredá Slovákom dosť lístkov, časť z nich rozdá študentom na svoje náklady zdarma.

 

 

Čítajte viac:

Slovenskými vlakmi už jazdí bezplatne viac ako tisíc cudzincov

Fico rozdá lístky na vlak zdarma. Populizmus je na Slovensku nesmrteľný

Fico si kúpil hlasy penzistov. Klamstvom

Na jeseň príde na koľajnice spravodlivosť. Za meškanie vlaku bude odškodné

Železnice mali monopol dvadsať rokov. Ako to, že im zrazu pribudne konkurencia?

Porážka štátneho ZSSK Cargo zatiaľ zažehnaná. Zohnali dvesto miliónov

O peklo na koľajniciach je dobre postarané. Wagon Slovakia zarába milióny