Takto vám môže váš smartfón zjednodušiť život!

Mobilné telefóny z roka na rok sú múdrejšími zariadeniami.

Je to možné vďaka narastajúcemu výkonu, ktorý umožňuje vývojárom prinášať nové a hlavne pokročilejšie aplikácie vrátane funkcií. Spolu s novými funkciami a softwarom, používatelia získavajú stále viac možnosti interakcií, ako môžu narábať so smartfónom.

Od pomocníka pri cestovaní zeliny, až po navigáciu, či filmy

Využitie smartfónov je vskutku široké, treba nájsť len vhodnú aplikáciu. Napríklad aplikácia Last Time, je skvelým pomocníkom. V rámci tejto aplikácie si môžete zaznačiť rôzne udalosti, ktoré ste v minulosti vykonávali a pravidelne sa opakujú. Vďaka tomu si môžete napríklad zaznačiť upomienku, kedy ste si naposledy kúpili diaľničnú známku, aby ste predišli pokute, keď vám skončí jej platnosť, alebo si môžete zaznačiť platnosť vašej STK a podobne.

V súvislosti s autami, skvelým pomocníkom je aj aplikácia Android Auto, prostredníctvom ktorej viete vytvoriť vo vašom auto multimediálne centrum z vášho smartfónu. Rovnako musíme povedať, že exituje aj viacero aplikácií, ktoré dokážu vytvoriť z vášho smartfónu autokameru. Ide napríklad o aplikáciu AutoBoy Dash Cam. Aplikácia je šikovným pomocníkom, keď chcete zachytiť, čo sa udialo na ceste. Čerešničkou na torte je, že dokáže natáčať videá v slučkách. Samozrejme, smartfón môžeme využívať napríklad aj za účelom navigovania. Medzi populárne aplikácie v tomto odbore patria Google Mapy, či Waze.

Alebo sa chcete dozvedieť viac informácií okolo pestovania rôznych plodín? Ačokča návod na pestovanie – tak aj takéto návody nájdete pomocou aplikácií dostupných v Google Play. Dajte si vyhľadať napríklad aplikáciu „Growing vegetables“ a následne nájdete desiatky dostupných aplikácií a to aj optimalizovaných do nášho jazyka.

Rovnako existuje aj viacero aplikácií, pomocou ktorých môžete sledovať filmy online. Napríklad Netflix. Ide o platformu, ktorá ponúka tisícky prémiových filmov, či seriálov.

Ako zjednodušuje smartfón život vám, prípadne, za akým nezvyčajným spôsobom ho využívate? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch a inšpirujete nás.