Čo môžete robiť so starým smartfónom? Tu je niekoľko tipov!

Smartfóny dnes už nie sú len zariadenia, cez ktoré len telefonujeme, či píšeme. V priebehu času narástol ich výkon, ako aj hardware ako taký, prešiel poriadnou aktualizáciou.

Vďaka tomu, smartfóny môžeme dnes využívať za účelmi, ktoré v minulosti neboli dostupnými.

Mnohí z nás mobilné telefóny potom, potom ako si kúpia nový, odkladajú do zásuvky, čo je škoda. Dôvodom je, že dnes už aj slabšie, lacnejšie a „generáciu staré“ zariadenia, môžeme používať napríklad ako autokameru do auta. Rovnako mnohí využívajú staré zariadenia aj za účelom monitorovania svojich ratolestí. To samozrejme nie sú všetky možností, ako môžete využiť váš starý, prípadne záložný smartfón.

Možností využitia smartfónov je neúrekom

Tých možností, ako využiť starý smartfón, je dnes neúrekom. Všetko čo stačí spraviť, je mať otvorenú myseľ a vyhľadať vhodnú aplikáciu v obchode Google Play. Mnohí z nás, obzvlášť v aktuálnej situácii, kedy pracujeme vo zvýšenej miere z pohodlia domu, používame smartfóny aj za účelom komunikácie s okolitým svetom. Využívame za týmto účelom rôzne Android aplikácie, či iOS aplikácie. Od známeho WhatsAppu, cez rýchlo rastúci Signal, či Telegram. Existujú však aj iné platformy, napríklad Skype. Prípadne alternatívnym programom je Zoom. Ide o platformu, ktorá vyrástla hlavne v priebehu minulého roka. ZOOM aplikáciu stiahnuť môžete dokonca zadarmo.

Samozrejme, nejde o jediné možnosti využitie smartfónov. Tie disponujú veľkým množstvom senzorov, ktoré dokážu nahradiť mnoho ďalší zariadení. Dobrým príkladom je krokomer. Ako sme už vyššie spomínali, tak stačí otvoriť obchod Google Play a zadať vhodné kľúčové slovo, napríklad „Krokomer v mobile stiahnuť“ a v priebehu desiatok sekúnd nájdete desiatky až stovky aplikácií tohto charakteru.

Využívate nejakým spôsobom staré smartfóny, či vám len tak ležia v zásuvke?