Dlhy ich dobehli. Širokého Váhostav je definitívne v konkurze

Stavebnícky gigant pracujúci na štátnych tendroch boj o svoju budúcnosť prehráva. Súd na Váhostav vyhlásil konkurz a neumožnil odvolanie.

Stavebnícky gigant pracujúci na štátnych tendroch tlak veriteľov neustál. Súd spúšťa jeho konkurzné konanie.

„Okresný súd Bratislava I v právnej veci navrhovateľa - veriteľa: Energy Pro o návrhu na vyhlásenie konkurzu na majetok dlžníka: VÁHOSTAV- SK, a.s. začína konkurzné konanie voči dlžníkovi,“ uvádza súdny verdikt z 23.9. Firma tak zrejme boj o svoju budúcnosť prehráva. Jej jedinou šancou je skorá dohoda s veriteľmi. K rozhodnutiu totiž nie je prípustné žiadne odvolanie.

Váhostav je zadĺžený už niekoľko mesiacov. Len pred pár dňami Vám biztweet.eu priniesol informácie o prvom, neúspešnom pokuse veriteľov dostať stavebníckeho giganta na kolená. 

Okresný súd v Žiline 19.8.2014 zamietol návrh na konkurz stavebnej firmy. Nevyhovel tak žiadosti spoločnosti Stavebná mechanizácia. Dodávateľ stavebnej techniky žiadal od Váhostavu peniaze za techniku, ktorú firme dodal, ale tá za ňu nezaplatila. Majiteľ Váhostavu Juraj Široký si tak zaistil voľnú ruku.

 

Úspešné konkurzné podanie žilinskej firmy Energo Pro však ukázalo, že len na čas. Hoci spoločnosť dlhodobo problémy zametá pod koberec a nehovorí o nich, je verejným tajomstvom, že Váhostav je na mizine. Firma dlhuje desiatkam živnostníkov a eseročiek, ktoré pre Váhostav pracujú na stavbách diaľnic. Najhoršie je na tom úsek D1 Jánovce – Jablonov pri Levoči. Práve na ňom sa stala známa tragédia spadnutého mosta pri obci Kurimany.

Váhostav žiada na úsek D1 pri Levoči polročný odklad odovzdania. Firma sa pri tom kus diaľnice za 60 miliónov eur zaviazala odovzdať do konca minulého roka. Podľa očitých svedkov navyše Váhostav jednoducho nedisponuje dostatočným počtom zamestnancov a na úseku pracuje zopár ľudí. Podobné sklzy firma zaznamenáva aj na iných stavbách. Napríklad na projekte diaľnice D1 pri Martine mal Váhostav práce odovzdať do konca tohto roka. Už teraz je však jasné, že to nestihne.

Prečo firma dostáva lukratívne tendre aj napriek problémom a ako chce zlú situáciu riešiť, nie je známe z titulu informačného embarga Váhostavu. V kuloároch sa však hovorí o tom, že do firmy pumpuje peniaze ďalšie známe meno slovenského stavebníctva František Hodorovský. Súčasný šéf Váhostavu Juraj Široký je známy aj ako majiteľ hokejového Slovana Bratislava. Široký je už niekoľko rokov označovaný za sponzora politického hnutia SMER SD.

 

Čítajte viac: 

Šírokého Váhostav odolal pokusu o likvidáciu. Firma je však v problémoch

Stavebnícky gigant uniká krachu. Doprastavu odklepli reštrukturalizáciu

Česká firma mieri na tendre slovenských diaľnic. Vyhrala prvú súťaž

Metrostav zaplní dieru v strede Bratislavy bytmi. Dokončí Trinity

Partnerovi Váhostavu padol ďalší most. Tretí behom šiestich rokov

Muž bez tváre František Hodorovský: Nikto ho nevidel, ale pozná ho každý