Video – stavebný kameň pre online reklamu v roku 2021

V roku 2021 sa opäť potvrdí, že video sa stáva základným prvkom, nielen komunikácie medzi užívateľmi, ale aj reklamy na internete.

S príchodom sociálnej siete TikTok či populárnou funkciou Instagram Reels, sa čoraz viac potvrdzuje, že video obsah sa stáva hlavným komunikačným prostriedkom na sociálnych sieťach.

To, že video je dnes trendy, potvrdzuje aj fakt, že užívatelia čoraz viac vyhľadávajú videá, ktoré by im mohli povedať o danom produkte niečo viac.

Práve preto by ste video obsah mali čím skôr zaradiť aj do vašej Google reklamy, no hlavne do ďalších foriem online reklamy.

Video je populárnejšie vo vyhľadávaní

Video obsahu dáva navrch aj to, že Google považuje videá za oveľa relevantnejšie, ako klasické články či obrázky, a preto stránky s video obsahom posúva na vyššie priečky.

Video marketing je skrátka na vrchole a kto ho nemá istým spôsobom zakomponovaný vo svojej online reklame robí veľkú chybu a pravdepodobne sa pripravuje o stovky nových zákazníkov.

Krátke Instagram Reels videá

Veľmi populárnymi sa v poslednej dobe stali krátke Instagram Reels videá, ktoré prišli, ako konkurencia voči sociálnej sieti TikTok.

Zdá sa však, že tieto videá, sa nemusia využívať len na pobavenie svojich sledovateľov, ale aj ako efektívny nástroj pre online reklamu. 

Vyrobiť kreatívne Instagram Reels video, v ktorom vhodne spropagujete svoju značku, je pomerne náročné. Ak sa vám to však podarí, môžete svoju online reklamu posunúť na ďalšiu úroveň.

V tomto by vám taktiež mohlo pomôcť využívanie influencerov, ktorí majú s týmto typom reklamy na internete už skúsenosti.

Slová na záver

Online reklama sa v čase pandémie posúva míľovými krokmi dopredu, a preto je dnes oveľa dôležitejšie sledovať aktuálne trendy, ako tomu bolo v minulosti.

Vyberte si preto takú reklamu na internete, ktorá vám prinesie želaný efekt. Za reklamu nemusíte vyhadzovať veľké peniaze, stačí si vybrať správnu formu a obsah reklamy, ktorá bude komunikačným kanálom medzi vami a vašimi zákazníkmi.