Najlepší spoločník na dlhé cesty autom

Komfort je dôležitý vždy a všade. A v aute, v ktorom trávi väčšina z nás veľa času, to platí dvojnásobne.

Doplnkov, ktoré sa o navodenie príjemnej atmosféry vo vozidle starajú, je hneď niekoľko. Autorádio sa ale radí k jedným z tých najdôležitejších, bez ktorého si mnohí majitelia vozidla nevedia jazdu v ňom ani predstaviť.

A pokiaľ k nim patríte aj vy, máme pre vás pár noviniek, ktoré iste oceníte.

Multifunkčné autorádio

Už pomerne dávno vedci zistili, že dlhá cesta autom vám postupne ničí vaše zdravie. Ak trávite niekoľko hodín denne v rušnej premávke a pri šoférovaní, je pravdepodobné, že v budúcnosti budete trpieť vysokým krvným tlakom, obezitou, ba dokonca depresiami. Odborníci preto radia buď prestúpiť na iný druh dopravy, alebo si nájsť vhodného spolujazdca. Zaistíte si tak dobrú náladu a potrebnú pohodu. A práve moderné a multifunkčné autorádio takýmto spoločníkom rozhodne je.  Presvedčte sa.

Kritériá, ktoré by ste mali zohľadniť pri jeho výbere

Pri výbere autorádia stojí za to určiť si zoznam dôležitých funkcií a úloh, ktoré musí zariadenie zvládnuť. Napríklad, moderné rádiové automobilové prijímače sú vybavené veľkým displejom, na ktorom je možné zobraziť nielen informácie o aktuálnej trati alebo rozhlasovej stanici, ale aj sledovať videá, filmy a televízne seriály. Samozrejme, všetko za predpokladu dodržania maximálnej bezpečnosti.

Moderné autorádio však dokáže nahradiť aj GPS navigáciu, sťahovať a prehrávať hudbu v rôznych formátoch, či zobrazovať ďalšie dôležité informácie, ktoré sú na ceste užitočné. Používanie autorádia zjednodušuje aj jeho možnosť prepojenia cez USB alebo Bluetooth, vďaka čomu môžete s týmto systémom spárovať aj obsah v mobile.

Pri výbere rádia do auta by ste mali venovať osobitnú pozornosť aj možnosti použitia pamäťových jednotiek a ich typu, ako aj dostupnosti potrebných konektorov. Nemenej dôležitým kritériom pri výbere autorádia je aj jeho výrobca. To znamená, že pre plynulý a kvalitný chod zariadenia by ste mali dať prednosť spoľahlivým značkám, ktoré sa na trhu dobre osvedčili.

Pozor na inštaláciu

Nákup autorádia je však iba polovica cesty, potom si ho musíte do vozidla ešte nainštalovať, čo je veľmi dôležitý a rozhodujúci okamih. Inštaláciu je možné vykonať v špeciálnom servise alebo urobiť všetko svojpomocne, čo vám šetrí peniaze aj čas. Samozrejme, závisí tiež od toho, akú veľkosť (1DIN alebo 2DIN) potrebujete a akými vedomosťami pre jeho umiestnenie do vozidla disponujete. Rada odborníka určite nie je nikdy na škodu. Tak si so správnym autorádiom vytvorte vo svojom aute vytúženú pohodu.