Spoluzakladateľ Uber predal svoj podiel

Travis Kalanick, ktorý stál pri vzniku aplikácie digitálnej platformy taxislužieb Uber predal celý svoj podiel vo firme.

Spoluzakladateľ a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti podiel rozpredával postupne od novembra 2019. Celý balík stihol vypredať do konca roka. Po predaji akcií tiez formálne odstúpil z predstavenstva firmy.

Podľa posledných verejne dostupných údajov bola hodnota Kalanickovho balíka viac ako 2,5 miliardy amerických dolárov.

Uber sa v prvom polroku 2019 upísal na burze. Podmienky IPO však prvých 6 mesiacov zakazovali spolumajiteľom, investorom a zamestnancom predávať svoje akcie.

Čítajte aj:

Hľadá sa dodávateľ aukcie na 5G

Kredit stále prepadáva. Orange to odmieta

Aktuálne Kalanick pracuje na aplikácii zdieľaných kuchyní Cloudkitchens, ktorá má umožniť zdieľať reštauračným zariadeniam a potravinárom nevyužité kapacity so svojou konkurenciou. Kalanickovo meno do startupu pritiahlo nemalé investície vrátane 400 miliónov dolárov od saudskoarabského štátneho investičného fondu.

Zlé jazyky tvrdia, že z Uberu odchádza aj pre spory s manažmentom. Ten rieši tlak investorov a hromadiace sa problémy pre opakované vyšetrovania z porušovania zákonov. Agresívna politika Uberu na trhu viedla v mnohých krajinách k zákazu služby. 

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope