Biztweet Exclusive: December plný veľkých správ

Koniec roka v znamení veľkého biznisu a vládnych stratégií.

Ani posledný mesiac v roku 2019 nepriniesol nudu, či absenciu veľkých plánov.

Slováci pripravujú dražbu frekvencií pre 5G internetovú sieť. Tá má podľa plánov Európskej únie pomáhať znižovaniu regionálnych rozdielov a rozprúdiť investície vo vysoko-technologických odvetviach. Očakávaný výťažok presahujúci 100 miliónov eur bude príjemným zdrojom aj pre štátny rozpočet.

Národný bezpečnostný úrad tiež čaká na odporúčania Bruselu ako sa postaviť k pozícii čínskych firiem v infraštruktúrnych tendroch. Vlastný audit nikam neviedol a ani ročná práca nepriniesla jasné výsledky.

V Česku naďalej pokračuje podľa mnohých kritikov neskorá stratégia boja proti lesnej kalamite. Tá je nielen enviromentálnou katastrofou, ale aj ranou pre drevárske firmy. Vysoký objem dreva na trhu tlačí jeho cenu na úroveň, ktorá súkromníkov zráža na kolená. Štát im preto prisľúbil nemalú finančnú pomoc.

Štátom však stále hýbu najviac kauzy premiéra Andreja Babiša. Z jeho tieňa nachvíľu vystúpil podnikateľ na úteku František Savov, ktorý sa po rokoch priznal k dlho zapieraným majetkom.

Čítajte aj:

Biztweet Exclusive: Nová legislatíva a príprava na horšie časy

Biztweet Exclusive: Národ a boj so zahraničným nepriateľom s príchuťou uhorky

Biztweet Exclusive: Spory i nové projekty

Hľadáte dobré čítanie o kauzách, ktoré hýbu dianím, prepojeniach politikov a oligarchov, či pohľad za oponu biznisu? Biztweet Exclusive to všetko obsahuje.

Kúpou magazínu taktiež podporíte žurnalistickú tvorbu nezávislého projektu, ktorý sa venuje investigatívnej žurnalistike a chýbajúcim ekonomickým analýzam v nej.

Prvé číslo pre rok 2020 nájdete na tomto linku, alebo v našom eshope. Pred nákupom stačí podstúpiť rýchlu registráciu, kde nám postačuje váš email.