Kanadský módny guru krúži okolo Aston Martin

Kanadský miliardár Lawrence Stroll, ktorý stojí za módnymi značkami Michael Kors a Tommy Hilfiger sa pokúša ovládnuť luxusnú automobilku Aston Martin.

Stroll má podľa zámorských médií zálusk na najobjemnejší balík akcií automobilovej značky. Luxusné športové automobily patria do jeho impéria aj teraz, keď vlastní podiel v tíme F1 Racing Point. Jeho syn Lance pre tento tím jazdí.

Obchodným partnerom Lawrenca Strolla z Montrealu je hongkonský módny magnát Silas Chou. Stroll začal svoju kariéru pod krídlami značky Pierre Cardin pre ženy a deti. Do Kanady a Európy distribuoval aj ženské a detské kolekcie Ralpha Laurena. Stroll a Chou založili Sportswear Holdings v roku 1989. Ovládli značku Tommy Hilfiger a spravili z nej svetový brand.

V roku 2003 ovládli za výhodných podmienok aj značku Michael Kors. Firmu kúpenú za 100 miliónov dolárov zhodnotili za desať rokov tak, že mala trhovú kapitalizáciu 20 miliárd amerických dolárov.

Čítajte aj:

Duslo zdvojnásobí plnenie čpavku na koľajniciach

Výrobca výmenníkov tepla navýši produkciu v Kechneci

Investovali aj do značiek Jimmy Cho, Karl Lagerfeld a Pepe Jeans. Pred rokom Stroll a Chou kúpili aj spoločnosť Versace za 2,2 miliardy dolárov.

Akcie spoločnosti Aston Martin stratili od úpisu na Londýnskej burze cenných papierov v apríli už 40 percent svojej hodnoty. Ide teda o ďalší atraktívny a ľahký cieľ. Vo výrobe automobilov však dvojica z módneho biznisu nemá skúsenosti.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope