Ako zlepšiť výkon a prevádzku vášho mobilu

Smartfóny sú v modernom svete neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Pomáhajú nám riešiť dôležité problémy, relaxovať, keď sme v strese, uľahčujú náš život a zvyšujú jeho zaujímavosť.

Avšak, ako každé iné zariadenie, z dôvodu nesprávnej obsluhy môže zlyhať oveľa skôr, ako ste očakávali. Preto, aby váš inteligentný telefón pracoval čo najdlhšie, odporúčame vám postupovať podľa jednoduchých pravidiel starostlivosti oň.

Nepodceňujte príslušenstvo a doplnky

Ak si v obchode kúpite nový smartfón, predávajúci vám zvyčajne odporúča, aby ste si k nemu kúpili aj ďalšie príslušenstvo - puzdro a ochrannú fóliu na displej. Kupujúci však často takéto doplnky odmietajú a domnievajú sa, že to nie je potrebné. Prax však ukazuje niečo iné a ľudia potom vyhľadávajú najlacnejší Apple servis, od ktorého očakávajú, že im vrátia úplne nový mobil.

Obaly na iPhone vyberajte správne

Odporúča sa zakúpiť si nepremokavé a nárazuvzdorné puzdra. Potom, v prípade pádu na zem alebo dokonca do vody, nebude váš telefón trpieť. Pokúste sa vybrať si najlepší kryt na iPhone, ktorý je vo vnútri mäkký a dostatočne silný na svojej vonkajšej strane, vďaka čomu budete mať istotu, že váš telefón nebude poškriabaný alebo inak poškodený.

Kúpte si ochrannú fóliu

Vďaka ochrannému filmu na obrazovke bude váš telefón chránený pred poškriabaním a v prípade pádu sa šanca na prežitie niekoľkonásobne zvyšuje.

Existujú originálne ochranné fólie vytvorené špeciálne pre každý model smartfónu, ako aj univerzálne fólie, z ktorých si môžete vybrať podľa požadovanej veľkosti.

Pozor na to, kde a ako ho nosíte

Pomerne často používatelia zabudnú a hodia svoj telefón do vrecka s kľúčmi a inými maličkosťami. Avšak, ak nie je váš telefón ničím chránený, vyhnúť sa škrabancom bude potom náročné.

Sledujte teplotu vzduchu

Ak chcete predĺžiť životnosť svojho mobilu, musíte zvážiť aj teplotu vzduchu. Hlavným nepriateľom akéhokoľvek mobilného zariadenia je chlad. Pri nízkych teplotách sa smartfón rýchlo vybije, bude pracovať pomaly a dokonca sa reštartuje.

Ak je váš mobil vplyvom nízkej teploty vybitý a náhle sa podmienky zmenia, dajte si pozor na príliš vysoké teplotné šoky. Ak tak neurobíte, na mikroobvode telefónu sa môže vytvoriť kondenzácia, čo môže viesť k skratu.

Inštalujte iba overené aplikácie

Pred inštaláciou akejkoľvek aplikácie si najskôr prečítajte recenzie a komentáre k programu, skontrolujte ich pomocou antivírusu a až potom ich nainštalujte.