Biztweet Exclusive: Nová legislatíva a príprava na horšie časy

Štáty hľadajú legislatívne lieky na prichádzajúcu krízu, ale stále im chýba akcieschopnosť. Októbrové číslo Biztweet Exclusive.

V októbri sa Biztweet venoval aj veľkým ekonomických otázkam. Napríklad tomu, ako štát pracuje s investičnými stimulmi. Síce na Slovensku aj v Česku proklamuje pozitívne zámery a snahu pomáhať podnikateľskému prostrediu, v skutočnosti prehliada niektoré v Európe overené recepty.

Miesto správne cielenej podpory poctivých podnikateľov, ktorým z objektívnych príčin nevychádza ich plán, smerujú štátne stimuly často po klientelistickej linke k podnikateľským projektom, ktoré to nepotrebujú, alebo nepredstavujú udržateľný úžitok.

Ten si iste sľubujú od nových investícií na východe Slovenska. Jednou z nich je kechnecká injekcia do rozšírenia výroby v spoločnosti Swep. Nadnárodný koncern tam zamestnáva už viac ako 400 pracovníkov, čo robí z krajiny pod Tatrami najvýznamnejšiu výrobnú destináciu firmy.

Na Slovensku podobne ako v Česku štát pripravuje stratégiu pre podporu alternatívnych palív. Síce neskoro, ale predsa.

V Českej republike aktuálne vláda pripravuje stratégiu náhrady uhlíkových palív za alternatívy, ktorú od nej požaduje Európska únia.

Biztweet Exclusive: Národ a boj so zahraničným nepriateľom s príchuťou uhorky

Biztweet Exclusive: Slon v porceláne a ovládnutie justície

Biztweet Exclusive: Babiš, ekonomika a ruské konšpirácie

Po dlhej dobe sa pripravujú aj základné legislatívne rámce pre zdieľanú ekonomiku. V rámci nej sa český parlament pokúša zmierniť rozdiely medzi konvenčnými taxislužbami a digitálnymi platformami taxislužieb.

Hľadáte dobré čítanie o kauzách, ktoré hýbu dianím, prepojeniach politikov a oligarchov, či pohľad za oponu biznisu? Biztweet Exclusive to všetko obsahuje.

Kúpou magazínu taktiež podporíte žurnalistickú tvorbu nezávislého projektu, ktorý sa venuje investigatívnej žurnalistike a chýbajúcim ekonomickým analýzam v nej.

Októbrové číslo nájdete na tomto linku, alebo v našom eshope. Pred nákupom stačí podstúpiť rýchlu registráciu, kde nám postačuje váš email.