4 tipy, ako sa rýchlejšie dopracovať k vysnívanému cieľu

Úspech nie je len finančný blahobyt. Je to vynikajúci vzťah s ostatnými ľuďmi, harmónia v rodine, radosť z práce a zo života.

To všetko k nám však neprichádza okamžite. Postupne a na základe krokov, ktoré sa pre dosiahnutie týchto cieľov pokúšame urobiť. A jednoduché denné aktivity, ktoré vám teraz predstavíme, vám s tým určite pomôžu.

Naplánujte si nasledujúci deň ešte večer

Stephen Covey vo svojej knihe „7 zručností vysoko efektívnych ľudí“ hovorí, že je najlepšie urobiť podrobnú analýzu nasledujúceho dňa ešte večer. Bude to akási mentálna mapa celého dňa, s ktorou sa vám bude dariť zvládať všetky úlohy oveľa lepšie. Zároveň sa môžete uistiť, že máte všetky potrebné informácie na úspešné dokončenie naplánovaných úloh zaistené. Ak ste si založili novú spoločnosť, bude to dobrý zvyk, ktorý v rámci jej riadenia môžete začať pravidelne používať.

Napíšte si zoznam úloh

Povedzme, že ste si zajtra naplánovali akciu alebo stretnutie. Máte k tomu pripomienky alebo nové myšlienky? Posaďte sa a urobte si zoznam toho, čo všetko chcete zajtra urobiť. Všetky hovory, ktoré musíte uskutočniť, všetky úlohy do práce a dokonca aj nákupný zoznam v obchode – všetko si zaznamenajte! Váš mozog potom už nebude tak zaťažený.

Vyspite sa

Ideálnou voľbou pre rozvrhnutie času počas dňa je vzorec

8 + 8 + 8

To znamená, že 8 hodín musíte mať nielen na prácu, ale aj rodinu a spánok. V praxi sa však toto zladenie času zdá byť trochu náročné. V skutočnosti trávime v práci 9 hodín, berúc do úvahy prestávku na obed. Pridáme k tomu čas na cestu do kancelárie a domov a hneď už máme najmenej 10 hodín. Aj keď je to jednoduchšie, nemali by ste všetky tieto veci robiť na úkor krátkeho spánku.

A pokiaľ sa vám nedarí zaspať, skúste ísť predtým na čerstvý vzduch alebo si prečítať knihu 1,5 až 2 hodiny pred spaním. Televíziu z plánov vynechajte.

Vstaňte o hodinu skôr

Pokiaľ využívate pri podnikaní univerzálnu virtuálnu kanceláriu, práca z domu vás v tomto smere neobmedzuje. Ak však budete vstávať do klasickej práce pár minút pred odchodom z domu, nebudete mať čas na ranné rituály a chaos vám potom môže spôsobiť len zbytočný stres. Naopak, skoršie vstávanie vám umožní naladiť sa na pracovnú klímu a cítiť sa pri vykonávaní úloh oveľa lepšie.

A nezabudnite, že ak sa vám vytýčený cieľ nedarí dosiahnuť, pretože je nereálny a nadľudský, jednoducho ho zmeňte. Zmeňte svoje priority a hodnoty a uvidíte, že sa vám potom bude kráčať smerom vpred oveľa lepšie.