Na revitalizovanom myjavskom sídlisku kreslia nové byty

Na sídlisku Vŕšok v Myjave plánuje developer štyri bytové domy.

Má sa tak v prípade zisku povolení stať krátko po tom, čo sa ukončí projekt revitalizácie sídliska. Tá začala v roku 2019. Jej súčasťou je oprava chodníkov, mobiliáru, lavičiek, či malých ciest a ohradenej plochy. Pre zlepšenie kvality života na sídlisku rozširujú aj zelené plochy a ihriská.

Do tohto prostredia by rád developer All Inclusiv Myjava postavil štyri sedemposchodové vežiaky. „Účelom navrhovanej činnosti je na dotknutom pozemku situovanom v intraviláne mesta Myjava vybudovať štyri nové bytové domy za účelom využitia funkčného potenciálu dotknutého pozemku v zmysle územného plánu dotknutého sídla. Navrhovaný zámer prináša do územia nové plochy bývania a technickej vybavenosti pre širšie vrstvy obyvateľstva a návštevníkov lokality,“ uvádza investor v projektovej dokumentácii.

Čítajte aj:

Azerbajdžan má predstavovať možnosti. Na Slovensku ich nepotvrdzuje

Cirkev developerom. Chystá priemyselné haly pri Bratislave

Podľa technických parametrov investor predpokladá, že by sa do bytov mohlo nasťahovať až 357 nových obyvateľov. Slúžiť by im malo aj 113 parkovacích miest.

Za developerom je kontroverzná vlastnícka štruktúra. Firmu ovláda All Inclusive Living z Brna. Jej majiteľom aj konateľom je Ivor Ševčík. Ten bol v tomto roku v Brne na krajskom súde uznaný vinným za podvod s dotačnými prostriedkami určenými na zamestnávanie zdravotne postihnutých pracovníkov.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope