Biztweet Exclusive: Národ a boj so zahraničným nepriateľom s príchuťou uhorky

Boj so Sorosom, odmietanie európskej pomoci a národniarsky populizmus. Nové číslo Biztweet Exclusive.

České dianie sa v lete točilo hlavne okolo menovania a nemenovania ministra kultúry. Zdanlivo nepochopiteľný pat, ktorý hrozil pádom vlády bol len hrou o mocenské rozdelenie v kabinete. Ak by ČSSD ustúpilo prezidentovi Zemanovi, ukázalo by slabosť. Ak by sa mu postavilo a vystúpilo z vlády, Zeman by si postavil vládu vlastnú, nominovanú svojimi poradcami. Tak či onak svoju bývalú stranu zase výrazne poškodil a o čosi viac posilnil svoju pozíciu voči premiérovi Babišovi.

Slovenské leto charakterizovali zarážajúce informácie o plytkosti vrcholných predstaviteľov štátu a ich komunikácii s mafiánom Marianom Kočnerom. To čo sa z jeho komunikácie preukázalo potvrdilo dlhoročné verejné tajomstvo o tom, že aj malá skupina organizovaného zločinu dokáže ovládnuť veľkú časť správy štátu.

Nepríjemné dusno prerušovali iba psychotické zmeny v hlave Igora Matoviča, ktorý si podobne ako Richard Sulík rozbíjal stranu. Andrej Danko zamestnal Slovákov okrem debát o diktatúre svojim stožiarom, čím zase z technikálie vyrobil národniarsku trenicu.

Čítajte aj:

Biztweet Exclusive: Slon v porceláne a ovládnutie justície

Biztweet Exclusive: Slovenské emócie a české kauzy okolia Babiša

Biztweet Exclusive: Investície, odposluchy a bezradnosť štátu

Krajiny svorne rétoricky bojovali proti tretiemu sektoru. Okrem Georga Sorosa sa hutne kopalo aj do Bruselu. Ten naopak hrozí stretu záujmov českého premiéra, či slovenskému životnému prostrediu, ktoré mešká s desaťročnou agendou. Na pozadí diania vytvára neziskový sektor nové projekty podpory marginalizovaných skupín, ktorým sa zase pár rokov nik nevenuje.

Hľadáte dobré čítanie o kauzách, ktoré hýbu dianím, prepojeniach politikov a oligarchov, či pohľad za oponu biznisu? Biztweet Exclusive to všetko obsahuje.

Kúpou magazínu taktiež podporíte žurnalistickú tvorbu nezávislého projektu, ktorý sa venuje investigatívnej žurnalistike a chýbajúcim ekonomickým analýzam v nej.

Augustové číslo nájdete na tomto linku, alebo v našom eshope. Pred nákupom stačí podstúpiť rýchlu registráciu, kde nám postačuje váš email.