Magát naďalej verejne šíri neznášanlivosť. Teraz na ruskej sieti

Extrémista Marián Magát prešiel na ruskú sociálnu sieť. Naďalej tam šíri obsah smerujúci k popieraní holokaustu, či hoax content o migrantoch a černochoch všeobecne.

Protižidovské grafiky, zosmiešňovanie holocaustu, ataky na slovenských občanov podporujúcich humanizmus, ale aj distribúcia prejavov Adolfa Hitlera. Obsah sociálnej siete Mariána Magáta zase javí znaky hanobenia rasy, národa a presvedčenia. Predajom kníh Adolfa Hitlera presahuje aj do ďalších definícií trestných činov.

V minulosti mu za podobný obsah na Facebooku hrozilo až osem rokov za mrežami, odišiel však bez trestu. Magát si svoj profil po novom založil na sieti Vkontakte, ktorá je popupárna hlavne v ruskojazyčných krajinách.

Konkrétny obsah nepovažujeme za vhodné šíriť a do textu dávame prelink na profil Mariána Magáta pre kompetentné orgány, ktoré by sa obsahom a hlavne šírením kníh Adolfa Hitlera mali zaoberať.

V marci 2019 malo prebehnúť súdne pojednávanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku pre trestný čin hanobenia rasy, národa a presvedčenia. Marián Magát tam dospel po v prejave na Staromestskom námestí v Prahe ešte z roku 2015, kde hovoril o plánovanej imigrácii ako o genocíde páchanej na českom a slovenskom národe. Tiež hovoril o nenávisti voči sionistom.

Čítajte aj:

Agro Porúbka chce konkurz. Zatajuje však majetok

Na popradské odposluchy z mestského úradu zabudli

Prokurátor však svoj návrh obžaloby vzal späť. Podobne na mŕtvom bode uviazli aj ďalšie trestné stíhania podozrení zo šírenia rasistickej agendy Magáta. Naďalej tak využíva neskúsenosť slovenských orgánov činných v tresnom konaní, prokuratúry a súdov, ktoré nevedia ako s extrémizmom pracovať. Odsúdený bol iba raz – v roku 2017 na tri roky podmienečne za nedovolené ozbrojovanie.

Marián Magát je zakladateľom nedovolenej polovojenskej skupiny Vzdor Kysuce. V roku 2016 neúspešne kandidoval v parlamentných voľbách za Kotlebovu stranu z miesta 88 na kandidátke. Číslo je nacistickým heslom. S Marianom Kotlebom však mali spory o vedenie strany a Magát rozhodol o odčlenení vlastnej neonacistickej skupiny.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope