Biztweet Exclusive: Investície, odposluchy a bezradnosť štátu

Nové biznisové projekty, čudné popradské odposluchy, kryptomeny a strata Moravskoslezského kraja. Nové číslo Biztweet Exclusive.

Júl priniesol možno prekvapivo veľký počet ohlásených investičných zámerov. Roztrúsené budú po Martine, Trenčíne, ale aj Trebišove , Dunajskom Klátove, či Frýdku – Místku.

Moravskoslezský kraj však prišiel pre spor insolvenčného správcu s firmou veľkopodnikateľa Zdeňka Bakalu o rekordnú dotáciu na revitalizáciu bývalých banských priestorov.

Nedobrú reklamu si robia aj v Poprade, kde nechali významnú kauzu odpočúvania vedenia mesta nepochopiteľne bez trestného oznámenia. Najvýznamnejšiu kauzu mesta posledných mesiacov naviac tlačové oddelenie značne neprofesionálnym prístupom bagatelizuje.

Čo za tým je sa zrejme nedozvieme. Naopak s istotou vieme, že obchodné firmy operujúce s kryptomenami nerešpektujú fiškálne opatrenia štátu a napriek mohutným obratom neplatia v Českej republike dane. Štát si s tým nevie dať rady a čaká, aké riešenie mu navrhne Brusel.

Podobne bezradný je aj v prípade vývozov zbraní do embargovaného Azerbajdžanu. České zbrane prúdia priamo do ohniska živého bojového konfliktu o Náhorný Karabach. Predstavitelia českých zbrojoviek bez okolkov navštevujú tamojšie armádne špičky. Zákony Českej republiky sú bezzubé a štát obchodu so smrťou iba ticho prihliada.

Čítajte aj:

Biztweet Exclusive: Slon v porceláne a ovládnutie justície

Biztweet Exclusive: Slovenské emócie a české kauzy okolia Babiša

Biztweet Exclusive: Ruský vplyv, odpor voči Babišovi a zmenkový rébus

Hľadáte dobré čítanie o kauzách, ktoré hýbu dianím, prepojeniach politikov a oligarchov, či pohľad za oponu biznisu? Biztweet Exclusive to všetko obsahuje.

Kúpou magazínu taktiež podporíte žurnalistickú tvorbu nezávislého projektu, ktorý sa venuje investigatívnej žurnalistike a chýbajúcim ekonomickým analýzam v nej.

Júlové číslo nájdete na tomto linku, alebo v našom eshope. Pred nákupom stačí podstúpiť rýchlu registráciu, kde nám postačuje váš email.