Francúzski podnikatelia dajú na obnovu Notre Dame miliardu dolárov

Požiar Notre Dame spojil francúzskych miliardárov. Na obnovu pamiatky poškodenej požiarom prispejú pre prestíž, hrdosť, ale aj pre vlastný biznis.

850-ročná gotická stavba má pre Francúzov neobyčajnú hodnotu. Domov neoceniteľného umenia a artefaktov katolíckej cirkvi je významný nielen historicky a emočne. Patrí tiež k nedomysliteľnému koloritu Paríža.

Uvedomujú si to aj podnikatelia, pre ktorých biznis je význam mesta a krajiny súčasťou podnikateľskej výhody. Príležitosť ukázať sa si aj preto nenechali vziať miliardári, ktorí na rekonštrukciu požiarom poškodenej pamiatky prispeli stovkami miliónov amerických dolárov. 700 miliónov dolárov pochádza zo šekových knižiek troch najbohatších rodín Francúzska.

Štvrtý najbohatší muž sveta Bernard Arnault prisľúbil 226 miliónov dolárov. Manžel Salmy Hayek - Francois-Henri Pinault daroval do fondu na obnovu 113 miliónov dolárov. Obaja muži sú hlavami konglomerátov, ktoré vlastnia niektoré z najluxusnejších značiek na svete. Arnault je najbohatším Francúzom a vlastní 70 luxusných značiek ako Louis Vuitton, Christian Dior, či Bulgari.

Čítajte aj:

Američania predkladajú zákon o Putinovej transparentnosti

Saudskoarabský protikorupčný boj znárodnil 107 miliárd dolárov

113 miliónov dolárov sľúbil na obnovu prispieť taktiež ropný gigant Total. Rodina Bettencourt-Meyers, ktorá je dedičmi bohatstva L'Oréal, prisľúbila 226 miliónov dolárov. Banka Credit Agricole chce do obnovy Notre Dame vložiť 5,6 milióna dolárov. Niekoľko miliónov prišlo do fondu aj od miliardárov z iných krajín.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope