Kinder čokoláda má novú vizuálnu identitu

Kinder čokoláda predstavuje svoju novú celosvetovú tvár symbolizujúcu šibalstvo a inteligenciu dnešných detí. Nová vizuálna identita sa objaví na viac ako 500 miliónoch produktov na celom svete, a preslávi tak novú zvedavú tvár vo viac ako 60 krajinách sveta.

Nová globálna podoba zostane verná tradičným hodnotám značky a zároveň bude odrážať nový imidž súčasných detí. Už viac ako 50 rokov je Kinder čokoláda spájaná s dôverou a kvalitou. Tieto dve charakteristiky si udržuje naďalej v novej vizuálnej identite. Teraz však pridáva aj nevtieravý nádych šibalstva.

Značka Kinder Chocolate realizovala rozsiahlu štúdiu, do ktorej zapojila 6 800 spotrebiteľov zo 6 krajín, aby zistila, akú novú podobu dať svetoznámej čokoláde. Výsledky prieskumu ukázali, akými spôsobmi môže značka napodobňovať súčasné deti moderne, skrze jednoduché a hravé črty správania. Príkladom môže byť zistenie, že deti v dnešnej dobe stoja o to, aby sa ich šibalskosti venovala pozornosť, pretože práve to im pomáha ďalej sa rozvíjať. Tento objav sa stal kľúčovým podnetom pre zmenu a formovanie novej vizuálnej identity značky Kinder.

Ďalším krokom pri vyjasnení novej podoby bolo uistenie, že naberanie skúseností a radosť z hry sú v srdci značky. Tá sa preto rozhodla zobrazovať práve hravosť, ktorá je základným aspektom vzdelávania a dospievania detí, na svojich nových obaloch. Zároveň si však uchovala ľahko rozpoznateľné a nadčasové elementy svojej identity, ako napríklad pohár mlieka.

Nová vizuálna podoba ide ruka v ruke s charakterom značky oslavujúcim malé chvíľky hravosti, ktoré majú veľký vplyv na šťastné dospievania detí.

 

O spoločnosti Ferrero

Ferrero Group je globálna spoločnosť v súkromnom vlastníctve rodiny Ferrero. Jej história sa začala písať v roku 1942 v severotalianskom meste Alba, kde si zakladateľ spoločnosti Pietro Ferrero počas druhej svetovej vojny otvoril malú cukráreň. K výrobe lákavých a cenovo dostupných výrobkov začal používať lieskové oriešky z miestnych zdrojov. Spoločnosť sa v priebehu rokov rozrástla a stala sa jedným z popredných výrobcov cukroviniek v Európe a zároveň jednou z najväčších na svete. Do portfólia spoločnosti patria popredné značky na trhu ako je napríklad Nutella, Tic Tac, Ferrero Rocher, Kinder Surprise a Kinder Bueno.