Spoločnosť Venas neúspešne bojuje o prežitie

Krajský súd v Košiciach potvrdil uznesenie okresného súdu o tom, že výrobca repkového oleja Venas nemá uveriteľný plán na ozdravenie.

„Krajský súd v Košiciach v právnej veci navrhovateľa - dlžníka Venas Group o návrhu na povolenie reštrukturalizácie, o odvolaní navrhovateľa - dlžníka proti uzneseniu Okresného súdu Košice I Potvrdzuje uznesenie súdu prvej inštancie,“ konštatuje zverejnený verdikt košického krajského súdu.

Zrejme definitívne tak padajú snahy výrobcu repkového oleja Venas Group zo Stredy nad Bodrogom o záchranu výroby. Firma zaznamenala najhorší výsledok v roku 2017, kedy dosiahla viac ako miliónovú stratu a to aj napriek zhruba desaťpercentnému nárastu tržieb.

Spoločnosť sa chcela zachrániť reštrukturalizáciou, ale súdy jej plánom neveria. V minulosti bola firma taktiež sankcionovaná za nelegálne zbavovanie sa odpadových látok do poľnohospodárskej pôdy.

Čítajte aj: 

Oravská Materasso investuje 1,5 milióna

Vyšetrovanie Medusy prerušili

„Olej zo semien repky olejnej a reďkvy siatej lisujeme pod prísnym dohľadom pri teplote max. 40 °C bez pridania chemikálií. Olej si tak v sebe zachováva vzácne omega 3 mastné kyseliny, ale aj iné, zdraviu prospešné látky. V našom, za studena lisovanom oleji, je až trojnásobne väčší obsah vitamínu E, než v iných, bežne používaných olejoch,“ prezentovala v PR správe výrobky firmy Iryna Lešová z Venas Group.

Majiteľkou Venas Group je Zuzana Veszprémi. Tá stojí aj za tokajským vinárstvom Chateau Vécsey.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope