Vyšetrovanie Medusy prerušili

Vyšetrovateľ prerušil vyšetrovanie podozrení z krátenia dane Medusa Group.

Prípad súvisí s raziou v rámci ktorej začiatkom roka 2017 pracovníci Finančnej správy zadržali niekoľko pokladní v prevádzkach patriacich firme. Spoločnosť odmietala, že by sa prípad týkal jej samej a snažila sa zľahčovať medializované informácie. Odmietala napríklad to, že by bolo zadržaných viac ako desať pokladní. Vraj dostala len pokutu za technické nedostatky.

Na tomto trvala aj po poslednom článku Biztweetu o tom, že je voči firme vedené trestné stíhanie. Pokladne vraj vykazovali technické nedostatky, údajne však nešlo o zámerné obchádzanie daňovej povinnosti.

Čítajte aj: 

Oravská Materasso investuje 1,5 milióna

Brose čaká ďalšie rozšírenie. Plánována fáza vytvorí skoro tisícku miest

K rovnakému záveru zrejme dospela aj polícia. „Vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky NAKA dňa 18.12.2018 trestné stíhanie v zmysle § 228 ods. 1 Trestného poriadku prerušil, nakoľko sa nepodarilo zistiť skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti určitej osobe,“ konštatuje pre Biztweet hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Slovenskej republiky Denisa Baloghová.

Spoločnosť, za ktorú ako majiteľ vystupuje Peter Štecko, s asi 40 pobočkami v období, kedy razie prebiehali zastavila, alebo odložila niekoľko plánovaných projektov. Z piatich plánovaných pobočiek v Prahe napríklad zrušila tri a zatvorila aj klub. Dve reštaurácie zrušila aj vo Viedni. Pred pár mesiacmi však naopak otvorila luxusný klub Epic, ktorý však iba spoluovlastní. Aktuálne dianie zase ukazuje na expanzívne oživenie.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope