Biztweet Exclusive: Expanzie v biznise a záhadné schránky

Priemysel na Slovensku aj po vrchole konjunktúry vytvára nové a nové projekty. V Česku zas zúri boj záhadných schránkových firiem. Februárové číslo Biztweet Exclusive.

Dobré výsledky ekonomiky podporuje hlavne investičný ošiaľ uplynulých troch rokov. Aj po bode zlomu, o ktorom sa hovorí, že sme ho už dosiahli, však v slovenskom biznise naďalej pokračuje dobrá nálada.

Svedčia o tom nové a nové projekty ako napríklad tie z pera Žilinskej teplárenskej, či spoločnosti Brose. Štát sa však zameriava aj na extrémne investície. Príkladom je podpora projektu českého prezidenta Miloša Zemana a jeho čínskych sponzorov.

Kanál Dunaj Odra Labe podľa mnohých nerešpektuje územné plánovanie moderných demokratických štátov, poškodí životné prostedie a pohltí neúmerné náklady. Napriek tomu ho podporuje aj slovenská strana, ktorá akoby pred negatívami zatvorila oči.

Krajina pod Tatrami, v ktorej behom uplynulého roka pribudlo cez 30 tisíc štátnych zamestnancov, je prostredím, v ktorom sa darí aj českému kontroverznému podnikateľovi a politikovi Jaromírovi Soukupovi. Aj tu ovláda hlavne Public Relations.

Do toho musí veľa investovať podnikateľ František Savov, ktorý je spájaný s podivným hospodárením výrobcu lokomotív Heavy Machinery Services. Spojenie so spoločnosťou, ktorá behom insolvenčného konania nerešpektuje pokyny správcu a súdov stále úrady nepreukázali a spoločnosť ovládajú záhadné schránkové firmy.

Za tými sa skrýva aj skupina podnikateľov súperiacich o Duckého zmenku v spoločnosti Draft-Ova, či šéf Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel v biznise, kde zmizli peniaze z kauzy Interblue.

Biztweet Exclusive 0119

Hľadáte dobré čítanie o kauzách, ktoré hýbu dianím, prepojeniach politikov a oligarchov, či pohľad za oponu biznisu? Biztweet Exclusive to všetko obsahuje.

Kúpou magazínu taktiež podporíte žurnalistickú tvorbu nezávislého projektu, ktorý sa venuje investigatívnej žurnalistike a chýbajúcim ekonomickým analýzam v nej.

Februárové číslo nájdete na tomto linku, alebo v našom eshope. Pred nákupom stačí podstúpiť rýchlu registráciu, kde nám postačuje váš email.

 

Biztweet, marketing@biztweet.eu