Coca-Cola rozdala vďaka kamiónu tisíce eur

Coca-Cola a jej vianočný kamión majú za sebou ďalšie úspešné turné, pri ktorom rozvážala vianočnú atmosféru takmer po dvanástich mestách celého Slovenska.

Legendárny červený truck rozdával pri akcii Vianočný kamión radosť nielen návštevníkom, ktorí si užili Santa Clausa a jeho škriatkov, ale tiež miestnym dobročinným organizáciám a komunitám. Tým Coca-Cola darovala výťažok z predaja svojich vianočných predmetov, a aby bol pozitívny dopad akcie čo najväčší, zdvojnásobila vyzbieranú čiastku a venovala tak zo svojho na dobročinné účely viac ako 5 tisíc eur.

Coca-Cola kamión sa do centier slovenských miest vydal v dobe pred Vianocami už devätnásťkrát a znovu zožal u malých i veľkých obyvateľov nadšený ohlas. Myšlienka celej akcie však nezostala len pri zábave na malebných námestiach, ale vianočnú radosť rozšírila aj medzi potrebné organizácie, detské domovy, centrá sociálnych služieb či zariadenia pre seniorov. Zisk z predaja darčekových predmetov, ako čiapky, kamióny, lopaty na sánkovanie alebo sobie parohy, totiž Coca-Cola venovala miestnym dobročinným komunitám. Finančný dar navyše zdvojnásobila svojim vlastným príspevkom v celkovej hodnote 5 425 eur.

Vysokú čiastku na dobročinné účely vyniesla návšteva Coca-Cola kamiónu napríklad v Prievidzi či Námestove. Vďaka veľkému záujmu o akciu v Prievidzi mohla Coca-Cola okrem zárobku z predaja venovať ďalších 542 eur neziskovej organizácii Harmónia, ktorá v regióne poskytuje prístrešie ľuďom bez domova. Návšteva Námestova zase vyniesla dar 434 eur Centru sociálnych služieb Námestovo, ktoré sa zameriava na pomoc seniorom.

Akcia sa v dňoch od 9. 12. do 20. 12. konala celkovo v dvanástich mestách, kde ľudia ešte pred príchodom impozantného kamiónu mohli spoločne nacvičiť Santov vianočný tanec, a potom si už užívať súťaže, vianočné koledy, čítanie rozprávok alebo fotenie sa so Santom Clausom a mnoho ďalších prekvapení.


O spoločnosti Coca-Cola
The Coca-Cola Company (NYSE: KO) je najväčším výrobcom nápojov na svete, ktorý svojim spotrebiteľom vo viac ako 200 krajinách ponúka cez 500 značiek perlivých aj neperlivých nápojov. Popri firemných značkách Coca-Cola, spadajú do jej portfólia niektoré z najhodnotnejších značiek sveta, ako sú napríklad nápoje na báze sóje AdeZ, zelený čaj Ayataka, vody Dasani, šťavy a nektáre Del Valle, Fanta, Georgia, Gold Peak, Honest Tea, Minute Maid, športové nápoje Powerade, Simply, Smartwater, kokosová voda ZICO. Coca-Cola neustále premieňa jej portfólio, od zníženia cukru v nápojoch až po uvedenie inovatívnych nových výrobkov na trh. Spoločnosť sa usiluje aj o zníženie dopadu na životné prostredie doplňovaním vody a podporou recyklácie. Spoločne s plniarenskými spoločnosťami zamestnáva viac ako 700 000 ľudí a pomáha prinášať ekonomické príležitosti miestnym komunitám po celom svete. Viac informácií nájdete v prezentácii Coca-Cola Journey na adrese https://www.coca-colacompany.com/ a sledovať môžete Twitter, Instagram, Facebook a LinkedIn.