Nafta chce rozširovať ťažbu v Trakoviciach

Spoločnosť Nafta, ktorú cez Energetický a průmyslový holding ovláda Daniel Křetínský, chce rozšíriť ťažbu plynu v Trakoviciach.

V lokalite Trakovice Nafta ťaží plyn už niekoľko dekád. Po predošlých prieskumoch však našla potenciál pre ďalšie rozšírenie.

„V roku 2015 sa uskutočnil geochemický povrchový prieskum, ktorého výsledky potvrdili perspektívnosť územia a na základe toho sa rozhodlo o pokračovaní povrchového prieskumu formou 3D seizmického merania. V roku 2017 bolo vykonané 3D seizmické meranie, ktoré pokrylo plochu 250m2. Zhodnotením získaných údajov boli identifikované vrtné prospekty,“ uvádza pre Biztweet hovorkyňa Nafty Martina Štecová.

Firma realizovala prieskumný vrt Trakovice 13, teraz je v štádiu riešenia stretov s dotknutými subjektami.

Čítajte aj:

Nafta chce kúpiť britské plynové zásobníky

Nafta s prieskumom na Ukrajine aj doma. Plánuje inovácie

„Cieľom vrtu je overenie existencie a plynonosnosti ložísk v DP Trakovice v oblasti Trakovice, kde na základe 3D seizmického merania bola identifikovaná elevačná štruktúra. Predpokladá sa, že oblasť tvorí plynom sýtenú časť, ktorá v minulom storočí bola v okrajovej časti už vrtne overená vrtmi Trakovice 9, 11 a 12,“ dodáva Štecová.

Majoritných 56 percent akcií Nafty drží holding SPP Infrastructure (spoločný podnik slovenskej vlády a EPH v pomere 51:49), ďalších 40,5 percenta akcií vlastní EPH samostatne. Firma sa venuje naďalej aj prieskumnej a ťažiarskej činnosti.

 

Biztweet, podporte nás nákupom v našom eshope