Diana Ross: Diva, ktorá ovládla 20.storočie

Speváčka čiernej pleti priniesla soul, či disco do každej domácnosti. Dodnes ju považujú za fenomén 20.storočia.

Diana Ross je americká speváčka a herečka, ktorej hudobný repertoár zahŕňa R&B, soul, disko a pop.

Prvýkrát sa dostala do povedomia ako líderka úspešnej dievčenskej skupiny The Supremes ešte predtým, ako sa dala na sólovú kariéru v roku 1970. Počas 70. a 80. rokov 20. storočia sa stala jednou z najúspešnejších speváčok rockovej éry, pričom prenikla aj do filmu, televízie a na Broadway.

Získala ocenenie Tony Award za hudbu v An Evening with Diana Ross (1977), 7 ocenení American Music Awards a zvláštne ocenenie Golden Globe za jej vedúcu úlohu v životopisnom filme o Billie Holliday, Lady Sings the Blues. Okrem toho bola nominovaná na dvanásť ocenení Grammy Awards a Academy Award.

Pozrite si aj:

Severoírska legenda Van Morrison

Squeeze: nestarnucá kvalita

V roku 1976 ju časopis Billboard označil za umelkyňu storočia. V Guinessovej knihe rekordov sa nachádza Diana Ross ako najúspešnejšia speváčka 20. storočia s dokopy sedemdesiatimi hitmi v rebríčkoch v Spojenom kráľovstve v roku 1993 a neskôr ju prekonala Madonna.

Ako sólo umelkyňa sa stala prvou umelkyňou, ktorá dosiahla šesť hitov číslo jeden. Patrí aj medzi niekoľko umelcov, ktorí majú dve hviezdičky v Hollywoodskej sieni slávy, ako sólo umelkyňa a tiež ako členka skupiny The Supremes. (wikipedia)